Jacek Rozenek: w aktorstwie, jak w malarstwie - technika jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:02
- Jeżeli aktor ma dobrą technikę, a do tego jest utalentowany i wrażliwy, to szanse na to, że zbuduje rolę, która jest wyjątkowa rosną - podkreślił w radiowej Jedynce aktor.
Audio
  • Jacek Rozenek: to jest cudowny czas dla aktorstwa (Już taki jestem/Jedynka)
Jacek Rozenek
Jacek Rozenek Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński

Jacek Rozenek w audycji "Już taki jestem" przyznał, że dziś nie ma już tremy, nieśmiałości przed sceną, ale narasta w nim poczucie obowiązku, szacunku do ludzi, którzy są na widowni.

- Stres w ogóle znika, natomiast pojawia się odpowiedzialność, bo tam jest jednak 300-400 osób, które chciałyby mądrze się bawić. Jak się ma choć odrobinę standardów wewnętrznych, to by się chciało dać tym ludziom coś fajnego - wskazał.

- Porównam to do zaproszenia przyjaciół, których się bardzo szanuje i lubi, na kolację, którą się samemu przygotowuje. Człowiek się stara, żeby to było dobre. To może nie smakować komuś, ale musi być wysokiej jakości - zaznaczył aktor.

Gość Jedynki gra obecnie w spektaklach komediowych, farsowych. - Ludzie się śmieją nieprawdopodobnie. I bardzo dobrze. Po paru latach przerwy wróciłem do teatru. Komedia jest sprawdzianem techniki aktora - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Jacek Rozenek opowiedział o swoim dzieciństwie, o swoich początkach na scenie, o młodych aktorach i swoich mistrzach, o kobietach w jego życiu i życiowej roli ojca.


xx Fot. Polskie Radio

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Jacek Rozenek (aktor filmowy i teatralny)

Data: 10.10.2017

Godzina emisji: 9.45

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:21
- Już w dzieciństwie okazało się, że mam słuch absolutny i chyba mam go do dzisiaj - mówi w audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" emitowanej w ramach "Czterech pór roku".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Łobaszewska i jej "czarny" głos

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:28
Kiedyś nazywano ją polską Aretą. Jej głos brzmi podobnie jak czarnoskórych wokalistów. Wokalistka nie odcina się od tego rodzaju muzyki, ale ostatnio coraz więcej wykonuje utworów białych jazzmanów.
rozwiń zwiń