Jacek Borkowski - aktor dzięki mamie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:00
- Moja mama kochała teatr, od dziecka prowadziła mnie do opery, choć ja zupełnie nie wiedziałem, o co w niej chodzi - mówił w rozmowie z Jolantą Fajkowską aktor Jacek Borkowski. Artysta przyznaje, że to pasja jego mamy zaczęła "układać jego zawodową drogę".
Audio
  • Jacek Borkowski szczerze o sobie (Cztery pory roku/Jedynka)
Jacek Borkowski i Jolanta Fajkowska
Jacek Borkowski i Jolanta FajkowskaFoto: Jedynka

Jacek Borkowski wspomina, że pierwszą sztukę, w której zagrał, był "Dziewięćdziesiąty trzeci" Stanisławy Przybyszewskiej w Teatrze Ateneum. - Obsada: Krysia Janda, Jurek Kryszak, Marek Barbasiewicz, Czesław Wołłejko i ja. Arystokratyczna rodzina miała uciec z Paryża w związku z wybuchem rewolucji. Całość zaczynała się moim wejściem. Wypowiedziałem słowa: "Tato, tato, mam paszporty" i w tym momencie biało w mózgu, wszystko wycięte. Słyszę kątem ucha, jak nasz inspicjent "wali" za mnie z boku cały monolog. A ja wtulony w Czesia po prostu wyczekałem i skończyłem ostatnim zdaniem, które mi się przypomniało: "Tato, tato, ale ty nie zamierzasz wyjeżdżać?" - opowiada. 

Dlaczego Jacek Borkowski uważa, że ma paskudny charakter? Z jakim wielkim człowiekiem teatru chciałby porozmawiać? Na co zwraca uwagę, poznając kobiety? I o czym marzy? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Jacek Borkowski (aktor)

Data: 19.10.2017

Godzina emisji: 9.44

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Trzepiecińska od rybki Dory do "Sztuki kochania"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 22:43
Jest wszechstronną aktorką, związaną z teatrem, telewizją i dubbingiem. Sprawdziła się również jako wokalistka, a nierzadko sięga po bardzo trudny repertuar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: aktorstwo to diabelski zawód, który kocham i nienawidzę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 18:14
- Na scenie czasami potrafię rozśmieszyć lub zmusić widza do płaczu, natomiast prywatnie jestem zupełnie zwyczajnym, szarym człowiekiem - mówi aktor Marian Opania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor między podmiotem i przedmiotem według Wojciecha Pszoniaka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 17:57
- W dzisiejszym szybkim i płytkim świecie, w którym bardzo oddaliśmy się od człowieka, mylą nam się dwa pojęcia: wartość i cena - mówi w radiowej Jedynce aktor Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń