Sława Przybylska o radosnym smutku przemijania

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 19:19
- W każdym smutku jest zalążek radości i w każdej radości może być zalążek smutku - powiedziała w radiowej Jedynce Sława Przybylska.
Audio
  • Sława Przybylska o radosnym smutku przemijania (Już taki jestem/Jedynka)
Sława Przybylska
Sława PrzybylskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Radosny smutek przemijania" to tytuł album powstałego dla upamiętnienia jubileuszu 60-lecia pracy scenicznej Sławy Przybylskiej. Zawiera on kilkadziesiąt portretów pochodzących z archiwum rodzinnego. Ta fotograficzna podróż rozpoczyna się przed wojną, w Międzyrzecu Podlaskim i upamiętnia wszystkie kluczowe dla kariery artystki chwile. 

- Mój mąż wymyślił ten tytuł. On jest przewrotny, podoba mi się. W każdym smutku jest zalążek radości i w każdej radości może być zalążek smutku - wskazała w audycji "Już taki jestem" Sława Przybylska.

- Od mojego męża nauczyłam się poczucia istnienia radości w codziennym życiu. Zaczynamy dzień nie od tego, że narzekamy tylko od tego, że coś nas zachwyca. Sikorka, która przyszła na balkon albo wiewiórka. Piękne momenty, które nas zachwycają i dają nam powód, by cały dzień był piękny i radosny - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Sława Przybylska opowiedziała o swoim dzieciństwie, o edukacji, o Bułacie Okudżawie, piosence żydowskiej i podróżach muzycznych.

xx Fot. Wojciech Kusiński

***

Tytuł audycji: Już taki jestem w paśmie Cztery pory roku

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Sława Przybylska (piosenkarka)

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 9.46

kk

Czytaj także

Nieznana twarz Janusza Strobla

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 15:00
- Wielu rzeczy w życiu żałuję, ale najbardziej niedokończonych rozmów z moim ojcem - mówi muzyk w audycji Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nula Stankiewicz: miłość jest tym, co nas napędza

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 15:42
- Muzyka to wypadkowa talentu, miłości, pasji, siły przebicia oraz trochę szczęścia i umiejętności - mówi artystka w audycji Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Rozmus. Z Podkarpacia do Romy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:00
Aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i wokalista Robert Rozmus opowiedział Jolancie Fajkowskiej o swojej artystycznej drodze - z podkarackiej wsi na deski warszawskich teatrów i przed telewizyjne kamery.
rozwiń zwiń