Bohdan Łazuka o sobie: cynik zdolny do wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:22
- Jako student, ze stresu przed nagraniem z największymi polskimi aktorami, po prostu zaspałem - powiedział Bohdan Łazuka w rozmowie z Jolantą Fajkowską.
Audio
Bohdan Łazuka
Bohdan ŁazukaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z Bohdanem Łazuką wiąże się wiele anegdot. Jedna z nich dotyczy snu o Stalinie.  

- Profesor Janusz Warnecki były dyrektor Teatru Polskiego Radia reżyserował "Żołnierza Królowej Madagaskaru". Byłem wtedy studentem II roku szkoły teatralnej. Profesor, który był jednocześnie moim wykładowcą, załatwił z rektorem, że ja zagram młodego Mąckiego. Gdy przyszedł czas nagrania tekstowego, przybyli wszyscy oprócz mnie. Byłem cały w skowronkach i w tych emocjach przysnąłem w dziekance. Przyjechał po mnie jakiś pan i zawiózł na nagranie. Gdy wszedłem do środka wszyscy zebrani - najlepsi polscy aktorzy - mieli sztylety w oczach. Wtedy ze strachu powiedziałem: - Bardzo państwa przepraszam, ale śnił mi się towarzysz Stalin. Puenta polega na tym, że nawet rok po skończeniu szkoły nie występowałem w radiu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

"Już taki jestem" to nowy cykl radiowej Jedynki emitowany w ramach "Czterech pór roku" we wtorki i czwartki. Dziennikarka rozmawia w nim z aktorami, muzykami, gwiazdami show-biznesu.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Bohdan Łazuka (aktor)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 9.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

abi

 


 

Czytaj także

Katarzyna Cerekwicka: śpiew to moje powietrze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 14:25
- Cokolwiek by się nie działo gdzieś po drodze, to zawsze i tak wracałam do muzyki - mówi artystka w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Kwietniewska - rockmenka i sportsmenka

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:21
- Śnię o tym, by płyta, którą wydamy z okazji 35-lecia istnienia dała choć jeden taki utwór, który wylansowałby się na takim poziomie, jak "Siedem życzeń", "Chcę zapomnieć", czy "Nie będę Julią" - powiedziała w audycji Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem", Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Rowicka - spełniona aktorka i babcia

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 14:07
- Gdybym mogła powtórzyć życie, to wiele rzeczy bym zmieniła, ale nie zawód - powiedziała aktorka Halina Rowicka w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem".
rozwiń zwiń