Dariusz Kordek. Rozdarty między aktorstwem a matematyką

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:30
Zdobywał nagrody, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a potem coś się załamało. Dlaczego mniej było o nim słychać i jak aktor poradził sobie z brakiem propozycji grania? Gościem Jolanty Fajkowskiej był Dariusz Kordek.  
Audio
  • Dariusz Kordek o swoim życiu (Już taki jestem/Jedynka)
Dariusz Kordek w studiu radiowej Jedynki
Dariusz Kordek w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

- To pytanie do reżyserów i ludzi, którzy decydują o obsadach, ale oczywiście tej przyczyny trzeba zacząć gdzieś u siebie. W tamtych czasach byłem człowiekiem dosyć niecierpliwym. Poszukując różnych wyzwań życiowych, w momencie kiedy te propozycje grania trochę wygasły i telefon nie dzwonił, zacząłem szukać innych wyzwań i zająłem się zupełnie czym innym. Zdawałem do szkoły teatralnej, ale składałem też papiery do SGPiS (dziś SGH przyp. red.) i moje rozdarcie pomiędzy matematyką a aktorstwem jest do dzisiaj - powiedział aktor.

Czy Dariusz Kordek chciałby, żeby jego dzieci poszły w ślady taty i zajęły się aktorstwem?

- Twierdzę, że to zawód zbyt niepewny w porównaniu z innymi zawodami. W moich dzieciach widzę pewne predyspozycje artystyczne, bo nasza córka fantastycznie śpiewa. Dobrze, niech się rozwijają, ale niekoniecznie muszą zostać w tym zawodzie. Zobaczymy, aczkolwiek na dzień dzisiejszy mówię nie. Dzisiaj ten rynek strasznie się zdywersyfikował. Moje marzenie, by grać w teatrze etatowym skonfrontowane z życiem właściwie stało się już nieaktualne, bo nie byłbym w stanie utrzymać rodziny z grania w teatrze etatowym - dodał aktor przyznał.     

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Dariusz Kordek (aktor)

Data: 1.02.2018

Godzina emisji: 9.46, 10.43, 11.46

abi/ag

Czytaj także

Dariusz Szpakowski - jest zbyt niski na koszykarza

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:28
Komentator sportowy w telewizji, a wcześniej w radiu. Spotyka się z zazdrością ludzi, którzy myślą, że jego praca jest lekka, jednak on zdecydowanie temu zaprzecza. Gościem Jolanty Fajkowskiej w cyklu "Już taki jestem" był Dariusz Szpakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypominamy sobie polskie seriale

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 14:48
"Wielki Test o Polskich Serialach" pozwoli przypomnieć najbardziej popularne telewizyjne produkcje i przybliżyć kulisy ich powstania. W "Czterech porach roku" rozmawialiśmy z prowadzącą test Anną Popek i reprezentującą radiową Jedynkę Jolantą Fajkowską.
rozwiń zwiń