X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Tylman. Łobuziak za klawiaturą

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 16:00
Gość Jolanty Fajkowskiej jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali wystawianych w Polsce, w Stanach Zjednoczonych oraz w Szwecji. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 "Śpiewające fortepiany", gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie.
Audio
  • Pianista Janusz Tylman - jaki jest naprawdę? Cztery pory roku/Jedynka)
Janusz Tylman
Janusz TylmanFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Janusz Tylman w młodości zastanawiał się nad startem w Konkursie Chopinowskim, jednak porzucił tę myśl, bo nie wyobrażał sobie, by poświęcić przygotowaniom do udziału kilka lat. - Były to czasy akademickie. Wtedy zacząłem żyć pełnią życia i wydawało mi się, że jest to straszna strata czasu, bo przez 2-3 lata trzeba zająć się wyłącznie tym, ćwiczyć tylko repertuar na poszczególne eliminacje. Szkoda mi było wszystko zostawić - wspomina Janusz Tylman. I dodaje, że był z niego "trochę łobuziak". - Po szkole podstawowej dostałem się do liceum muzycznego w Warszawie, gdzie byłem rok czy półtora. Po tym czasie moi rodzice stwierdzili, że nie mogę tak żyć samopas, bo nie wyjdę na ludzi i zabrali mnie z powrotem do rodzinnego miasta, Włocławka - śmieje się.

Bohater audycji dziś znany jest głównie jako pianista rozrywkowy, ale skończył Akademię Muzyczną jako muzyk klasyczny. - Do tej pory gram również koncerty klasyczne, przeważnie Chopina - podkreśla.

Janusz Tylman opowiada też o swojej pracy w teatrze i zdradza, za co podziwia aktorów. Mówi ponadto o swojej kotce Lutce, którą nauczył jeździć samochodem, a także... żeglować.

Janusz Tylman i Jolanta Fajkowska Janusz Tylman i Jolanta Fajkowska

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Janusz Tylman (kompozytor, pianista)

Data: 15.02.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.44, 11.44

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin na żywo w wykonaniu Łukasza Byrdego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 23:06
Zapraszamy do wysłuchania recitalu 23-letniego polskiego pianisty Łukasza Byrdego, który wystąpił w studiu im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:28
- Nie da się ocenić, co to jest sukces. Wszystko się w tym zawiera, że nagle cała sala, dwa tysiące ludzi w Teatrze Wielkim, śpiewa: "A my, tak łatwopalni". To jest ten skarb, którego ja dotykam - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Poznakowski. Uczeń, który przerósł mistrza

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 12:30
Był jednym z Trybadurów i napisał muzykę do takich przebojów, jak "Mały książę", "Trzynastego" czy "Znamy się tylko z widzenia". Jolanta Fajkowska sprawdziła, jaki naprawdę jest Ryszard Poznakowski.
rozwiń zwiń