Janusz Tylman. Łobuziak za klawiaturą

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 16:00
Gość Jolanty Fajkowskiej jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali wystawianych w Polsce, w Stanach Zjednoczonych oraz w Szwecji. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 "Śpiewające fortepiany", gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie.
Audio
  • Pianista Janusz Tylman - jaki jest naprawdę? Cztery pory roku/Jedynka)
Janusz Tylman
Janusz TylmanFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Janusz Tylman w młodości zastanawiał się nad startem w Konkursie Chopinowskim, jednak porzucił tę myśl, bo nie wyobrażał sobie, by poświęcić przygotowaniom do udziału kilka lat. - Były to czasy akademickie. Wtedy zacząłem żyć pełnią życia i wydawało mi się, że jest to straszna strata czasu, bo przez 2-3 lata trzeba zająć się wyłącznie tym, ćwiczyć tylko repertuar na poszczególne eliminacje. Szkoda mi było wszystko zostawić - wspomina Janusz Tylman. I dodaje, że był z niego "trochę łobuziak". - Po szkole podstawowej dostałem się do liceum muzycznego w Warszawie, gdzie byłem rok czy półtora. Po tym czasie moi rodzice stwierdzili, że nie mogę tak żyć samopas, bo nie wyjdę na ludzi i zabrali mnie z powrotem do rodzinnego miasta, Włocławka - śmieje się.

Bohater audycji dziś znany jest głównie jako pianista rozrywkowy, ale skończył Akademię Muzyczną jako muzyk klasyczny. - Do tej pory gram również koncerty klasyczne, przeważnie Chopina - podkreśla.

Janusz Tylman opowiada też o swojej pracy w teatrze i zdradza, za co podziwia aktorów. Mówi ponadto o swojej kotce Lutce, którą nauczył jeździć samochodem, a także... żeglować.

Janusz Tylman i Jolanta Fajkowska Janusz Tylman i Jolanta Fajkowska

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Janusz Tylman (kompozytor, pianista)

Data: 15.02.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.44, 11.44

mg/ag

Czytaj także

Chopin na żywo w wykonaniu Łukasza Byrdego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 23:06
Zapraszamy do wysłuchania recitalu 23-letniego polskiego pianisty Łukasza Byrdego, który wystąpił w studiu im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:28
- Nie da się ocenić, co to jest sukces. Wszystko się w tym zawiera, że nagle cała sala, dwa tysiące ludzi w Teatrze Wielkim, śpiewa: "A my, tak łatwopalni". To jest ten skarb, którego ja dotykam - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Poznakowski. Uczeń, który przerósł mistrza

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 12:30
Był jednym z Trybadurów i napisał muzykę do takich przebojów, jak "Mały książę", "Trzynastego" czy "Znamy się tylko z widzenia". Jolanta Fajkowska sprawdziła, jaki naprawdę jest Ryszard Poznakowski.
rozwiń zwiń