Krzysztof Sadowski: mama zamykała mnie na klucz i musiałem ćwiczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 13:37
Krzysztof Sadowski jest kompozytorem i pianistą. Muzyka towarzyszy mu od zawsze - jego mama była pianistką, a żona i córka są piosenkarkami. O swojej miłości do muzyki, ale i... elektroniki opowiedział w rozmowie z Jolantą Fajkowską.
Audio
  • Jaki jest Krzysztof Sadowski? cz. I (Już taki jestem/Jedynka)
  • Jaki jest Krzysztof Sadowski? cz. II (Już taki jestem/Jedynka)
  • Jaki jest Krzysztof Sadowski? cz. III (Już taki jestem/Jedynka)
Krzysztof Sadowski w studiu radiowej Jedynki
Krzysztof Sadowski w studiu radiowej JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

Krzysztof Sadowski powiedział, że jazz jest muzyką niezwykle rozwijającą. – Jeśli chce się być jazzmanem, to do utworu kompozytora trzeba włożyć coś od siebie. Jeżeli utwór trwa trzy minuty, a kompozycja – 30 sekund, to ten wkład jest ogromny. Moim geniuszem jest Miles Davis. A na polskim gruncie -  Adam Makowicz, który opanował pianistykę w wirtuozowski sposób. Gra takie rzeczy, że nawet ich nie zauważam, bo realizacja jest błyskawiczna – powiedział.

Talent do muzyki Krzysztof Sadowski ma w genach. Jednak przyznaje, że w dzieciństwie nie lubił grać, a do ćwiczenia zmuszała go mama. To ona uzmysłowiła mu to, że jest umuzykalniony. - Mama była wspaniałą pianistką i to ona napełniła mnie chęcią do muzyki. Ale muszę przyznać, że początki były trudne, bo byłem zamykany na klucz. Nie chciałem ćwiczyć, więc mama zamykała mnie na dwie godziny na klucz i musiałem ćwiczyć. A mama przez drzwi słyszała, czy gram czy nie - wspomina.     

Dlaczego Krzysztof Sadowski wybrał studia na Politechnice Warszawskiej? Czym różni się mózg pianisty jazzowego od mózgu pianisty klasycznego? Jaki wpływ ma muzyka na rozwój dzieci? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Krzysztof Sadowski (pianista i kompozytor, mąż Liliany Urbańskiej)

Data: 3.04.2018

Godzina emisji: 9.47, 10.48, 11.44

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Golec: w Golec uOrkiestra połączyliśmy dwie siły

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 13:55
- Zespół Golec uOrkiestra powstał ze zderzenia fascynacji jazzem z góralszczyzną, która w nas buzowała - wyjaśnił w radiowej Jedynce Łukasz Golec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: oddałem każdy oddech Teatrowi Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:50
To ten człowiek odpowiada za nieodzowny punkt weekendowej ramówki Jedynki, czyli słuchowiska. Janusz Kukuła - reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia - zdradził kulisy swojej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabelę Kopeć inspiruje piękno nie tylko w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 16:01
Izabella Kopeć to mezzosopran liryczny. Śpiewa zarówno arie operowe, jak i muzykę pop. Podkreśla, że śpiewa dla ludzi, bo ich uwielbia. - Bez publiczności nic by się zadziało - zwraca uwagę w audycji "Ju żtaka jestem".
rozwiń zwiń