X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Liliana Urbańska: śpiewanie przyszło zupełnie znienacka

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:14
- Krzysztof Sadowski pisał fajne, bardzo ładne piosenki. Czasem chodziło o to, by je ktoś szybko zaśpiewał. Dla mnie nie było to żadnym problemem - powiedziała w radiowej Jedynce Liliana Urbańska.
Audio
  • Liliana Urbańska o swojej rodzinie i muzyce (Już taka jestem/Jedynka)
Liliana Urbańska
Liliana UrbańskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Debiutowała w 1964 roku w zespole Bossa Nova Combo. Śpiewała w zespole Meteory i występowała jako solistka. Jako flecistka współpracowała z Krzysztofem Komedą. Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku związała się z Grupą Organową Krzysztofa Sadowskiego.

W audycji "Już taka jestem" Liliana Urbańska przyznała, że "śpiewanie przyszło zupełnie znienacka". - Krzysztof pisał fajne, bardzo ładne piosenki. Czasem chodziło o to, by je ktoś szybko zaśpiewał. Dla mnie nie było to żadnym problemem - powiedziała.

- Na przykład utwór "Wiatr wiosenny gitarzysta" został napisany do programu "Piosenki od ręki". Trzeba było szybko napisać piosenkę i szybko ją nagrać. Ja ją nagrałam. To jest właściwie jedyny mój przebój, który ludzie pamiętają do dziś - zauważyła.

Wskazała, że z uwagi na to, że była muzykiem klasycznie wykształconym w tę właśnie stronę ciągnęła ją część kolegów, Krzysztof zaś ciągnął ją w stronę jazzu. - Byłam trochę rozdarta, ale dzięki temu to moje życie muzyczne było ciekawe i mnie nie nudziło - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Liliana Urbańska opowiedziała o swoim dzieciństwie, rodzicach, córce Marii Sadowskiej, mężu Krzysztofie Sadowskim, wychowaniu wnucząt, pierwszych występach, fascynacji aktorstwem, reżyserią i muzyką.

***

Tytuł audycji: "Już taka jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Liliana Urbańska (piosenkarka)

Data: 5.04.2018

Godzina emisji: 9.48, 10.45, 11.42

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Sadowski: mama zamykała mnie na klucz i musiałem ćwiczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 13:37
Krzysztof Sadowski jest kompozytorem i pianistą. Muzyka towarzyszy mu od zawsze - jego mama była pianistką, a żona i córka są piosenkarkami. O swojej miłości do muzyki, ale i... elektroniki opowiedział w rozmowie z Jolantą Fajkowską.
rozwiń zwiń