Czesław Lang: rower naprawdę bawi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:23
Swój pierwszy rower dostał na siódme urodziny i trzymał go w dziupli dwustuletniego dębu w pobliskim parku, bo babcia była zła, że zamiast pomagać w domu, ciągle gdzieś jeździł. Jakie inne, często zabawne, historie skrywa Czesław Lang?
Audio
  • Czesław Lang prywatnie cz. I (Już taki jestem/Jedynka)
  • Czesław Lang prywatnie cz. II (Już taki jestem/Jedynka)
  • Czesław Lang prywatnie cz. III (Już taki jestem/Jedynka)
Czesław Lang w studiu radiowej Jedynki
Czesław Lang w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Mały dzieciak nie ma samochodu ani motoru, więc to właśnie rower daje mu taką wolność. Wiem to po sobie. Często wsiadałem na rower i jeździłem, gdzie chciałem: do lasu, nad pobliskie jeziora, do innych miejscowości. Rower naprawdę bawi – powiedział.

Czesław Lang podkreślił, że jazda na rowerze, oprócz radości, daje także mnóstwo korzyści zdrowotnych. – Duńscy naukowcy zrobili badania nad różnymi rodzajami sportu i dowiedli, że człowiek, który codziennie w żywym tempie przejedzie rowerem pięć kilometrów, przy tętnie 130-135 uderzeń na minutę, poprawia swoje samopoczucie tak, jakby miał pięć lat mniej i wydłuża swoje życie o pięć lat – powiedział.

Czy Czesław Lang czuje się bardziej kolarzem czy biznesmenem? Ile wynosiła najdłuższa trasa jaką przejechał? Co myśli o kolarskich wyścigach kobiet? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Czesław Lang (kolarz, działacz sportowy, organizator Tour de Pologne)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 9.47, 10.45, 11.44

abi/mg

Czytaj także

Radiowiec z 60-letnim stażem i z wadą wymowy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:02
Rozgłośnia Harcerska, Radio dla Ciebie, Polskie Radio. I piosenki, i historia jazzu, i powieść kryminalna. Tworzył teksty dla Czerwonych Gitar i Czesława Niemena. Zna historię rock'n'rolla i 13-zgłoskowcem napisał utwór poetycki "Pan Tadeusz jazz, czyli krajobraz po bitwie". Łatwość rymowania, lekkość pisania i ogromna wiedza. To on napisał słowa do piosenki "Sen o Warszawie", która stała się hymnem stołecznej Legii. Kto? Marek Gaszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mało kto, nadaje wypowiedziom kolor, zapach i smak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 15:00
- Zgłosiłem się do radia i na początku usłyszałem, że głos ciekawy, ale czytać i mówić nie potrafię - mówi w cyklu "Już taki jestem" lektor Andrzej Krusiewcz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: od dziecka wiedziałam, że chcę być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:40
- Słuchałam płyt, które przywoził tata i zawsze chciałam być muzykiem. Już jako dziecko nie wyobrażałam sobie, że mogłabym robić cokolwiek innego  - mówi w cyklu "Już taki jestem" Dorota Miśkiewicz. 
rozwiń zwiń