X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Głogowska: taniec to inna forma życia

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 12:48
Funkcjonujemy w życiu, tak samo możemy funkcjonować w tańcu. - Przez taniec możemy to życie przeżywać i opowiadać na nowo, sami mając na to wpływ - mówi Anna Głogowska, tancerka i choreografka.
Audio
  • Anna Głogowska o sobie i miłości do tańca (Już taka jestem/Jedynka)
Anna Głogowska
Anna GłogowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Anna Głogowska przekonuje, że tancerz lub tancerka może mową ciała, prawdą, jaką ma w ciele, opowiadać całe historie, wzruszać do łez albo przerażać. Także w tańcu towarzyskim, choć nie w turniejowym.

Rozmówczyni Jolanty Fajowskiej zdaje sobie sprawę, że zawodowe życie tancerki kończy się mniej więcej w tym wieku, w jakim ona jest obecnie. U 40-latki zmienia się fizjologia, ciało, mięśnie. - Na razie trzymam się jeszcze, bo nadrabiam nie tyle sprawnością fizyczną, co energią, której mam cały czas bardzo dużo - mówi tancerka.

Jak zdobyła pierwsze w życiu baletki? Z kim chciałaby zatańczyć? Dlaczego nie lubi tańca towarzyskiego? Czy chciałaby, aby jej córka była tancerką? Jakie ma plany po zakończeniu kariery? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

Anna Głogowska (L) i Jolanta Fajkowska (P) Anna Głogowska (P) i Jolanta Fajkowska (L)

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Anna Głogowska (polska tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych, prezenterka telewizyjna)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 9.43, 10.35, 11.44

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Strobel: Jonasz Kofta pamiętał wszystkie swoje teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:08
Choć nie pamięta kiedy dokładnie poznał Jonasza Koftę, to wspomina go jako wspaniałego przyjaciela. Jaki był Jonasz Kofta w oczach Janusza Strobla? Kompozytor był gościem Jolanty Fajkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden ze strasznych panów trzech - Janusz Szrom

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 15:26
- W zasadzie nie jest możliwe, by nagrać wspaniale cały album. Warto jest jednak podjąć ten wysiłek dla choćby jednego utworu, z którego będziemy zadowoleni. Żeby zostawić coś po sobie, musimy podjąć jakieś kroki - powiedział w radiowej Jedynce wokalista jazzowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Przybysz: nie lubię naprawiać ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:18
Zdobyła Superjedynkę i Fryderyka. Nic dziwnego! Duża wrażliwość i mocny głos to jej cechy. Gościem radiowej Jedynki była Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń