Edyta Jungowska. Czym aktorka zaskoczy najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:07
Absolwentka warszawskiej Szkoły Teatralnej. Debiutowała na deskach teatralnych w roli Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska", który stał się jej pierwszym dużym sukcesem. Widzom doskonale znana z serialu "Złotopolscy". Dziś puszcza oko do najmłodszych słuchaczy, którym czyta bajki.
Audio
  • Rozmowa z aktorką Edytą Jungowską. (Już taki jestem/Jedynka)
Edyta Jungowska
Edyta JungowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Pasja do aktorstwa rozwijała się w niej wraz z wiekiem. - Wszystkie dziewczynki marzą o tym, żeby grać królewny, a mnie w przedszkolu obsadzono w roli zezowatej siostry. Z zazdrością patrzyłam na te królewny - wspomina.

Edyta Jungowska w swoim dorobku artystycznym ma role teatralne i filmowe w takich produkcjach jak "Ciemna strona Wenus", "Ja wam pokażę", "Ekstradycja" czy 'Faustyna". Popularność i sympatię widzów aktorka zyskała dzięki postaci siostry Bożenki, w którą wciela się w serialu "Na dobre i na złe". - Moja postać jest raczej postacią kolorową. Dziś w serialach nie tworzy się już bohaterów do końca złych lub dobrych, tak jak bywało to kiedyś. Oni mają pierwiastek człowieczeństwa - dodaje.

Od dziecięcych lat występowała na scenie. Swoje zainteresowania rozwijała w szkole muzycznej, a w kształtowaniu artystycznej drogi pomagali jej także bliscy. - W mojej rodzinie od zawsze się muzykowało. Dziadek śpiewał w chórze razem z Mieczysławem Foggiem, a bracia grali na skrzypcach. Brat mojej mamy również świetnie śpiewał, był niespełnionym aktorem. To zacięcie artystyczne przewijało się u wszystkich - mówi Edyta Jungowska.

Dużą rolę w życiu zawodowym aktorki odegrał Adam Hanuszkiewicz, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Nowego w Warszawie. Reżyser docenił talent Edyty Jungowskiej, która zaprezentowała przed nim wybrany fragment tekstu. - To był dla mnie kluczowy moment. Byłam wtedy bezrobotna, wydawało mi się, że już nie będę grać, że to koniec - wspomina aktorka.

Jak potoczyła się dalsza kariera Edyty Jungowskiej po spotkaniu z reżyserem? O czym marzy i co przygotowuje dla najmłodszych w najbliższym czasie? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Edyta Jungowska (aktorka)

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 9.45, 10.45, 11.44

kb/mg

Czytaj także

Piotr Skarga genetycznie obarczony aktorstwem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:00
- Gdyby tak popatrzeć po mojej familii, to bardzo nieliczne osoby nie były w tym zawodzie - mówi aktor, znany też jako docent Jan Duraj z serialu "W labiryncie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Zającówna ma szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:47
Aktorka dostała się na studia, bo była dobrze przygotowana. Do dziś uważa, że jeśli ktoś jest przygotowany i nie ma ewidentnych braków eliminujących z zawodu, to do szkoły aktorskiej nie jest trudno się dostać. Ale po pierwszym roku chciano ją wyrzucić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cyrwus: miarą mojej popularności jest krakowski Kleparz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:40
"Mała rzecz, a cieszy" to nowy tytuł w repertuarze Teatru IMKA z udziałem Piotra Cyrwusa. - Spektakl tłumaczy nasze życie przez małe zdarzenia, których nie dostrzegamy, a które budują nasze relacje, szczęście i rodzą miłość - mówi aktor.
rozwiń zwiń