X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edyta Jungowska. Czym aktorka zaskoczy najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:07
Absolwentka warszawskiej Szkoły Teatralnej. Debiutowała na deskach teatralnych w roli Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska", który stał się jej pierwszym dużym sukcesem. Widzom doskonale znana z serialu "Złotopolscy". Dziś puszcza oko do najmłodszych słuchaczy, którym czyta bajki.
Audio
  • Rozmowa z aktorką Edytą Jungowską. (Już taki jestem/Jedynka)
Edyta Jungowska
Edyta JungowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Pasja do aktorstwa rozwijała się w niej wraz z wiekiem. - Wszystkie dziewczynki marzą o tym, żeby grać królewny, a mnie w przedszkolu obsadzono w roli zezowatej siostry. Z zazdrością patrzyłam na te królewny - wspomina.

Edyta Jungowska w swoim dorobku artystycznym ma role teatralne i filmowe w takich produkcjach jak "Ciemna strona Wenus", "Ja wam pokażę", "Ekstradycja" czy 'Faustyna". Popularność i sympatię widzów aktorka zyskała dzięki postaci siostry Bożenki, w którą wciela się w serialu "Na dobre i na złe". - Moja postać jest raczej postacią kolorową. Dziś w serialach nie tworzy się już bohaterów do końca złych lub dobrych, tak jak bywało to kiedyś. Oni mają pierwiastek człowieczeństwa - dodaje.

Od dziecięcych lat występowała na scenie. Swoje zainteresowania rozwijała w szkole muzycznej, a w kształtowaniu artystycznej drogi pomagali jej także bliscy. - W mojej rodzinie od zawsze się muzykowało. Dziadek śpiewał w chórze razem z Mieczysławem Foggiem, a bracia grali na skrzypcach. Brat mojej mamy również świetnie śpiewał, był niespełnionym aktorem. To zacięcie artystyczne przewijało się u wszystkich - mówi Edyta Jungowska.

Dużą rolę w życiu zawodowym aktorki odegrał Adam Hanuszkiewicz, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Nowego w Warszawie. Reżyser docenił talent Edyty Jungowskiej, która zaprezentowała przed nim wybrany fragment tekstu. - To był dla mnie kluczowy moment. Byłam wtedy bezrobotna, wydawało mi się, że już nie będę grać, że to koniec - wspomina aktorka.

Jak potoczyła się dalsza kariera Edyty Jungowskiej po spotkaniu z reżyserem? O czym marzy i co przygotowuje dla najmłodszych w najbliższym czasie? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Edyta Jungowska (aktorka)

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 9.45, 10.45, 11.44

kb/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Skarga genetycznie obarczony aktorstwem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:00
- Gdyby tak popatrzeć po mojej familii, to bardzo nieliczne osoby nie były w tym zawodzie - mówi aktor, znany też jako docent Jan Duraj z serialu "W labiryncie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Zającówna ma szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:47
Aktorka dostała się na studia, bo była dobrze przygotowana. Do dziś uważa, że jeśli ktoś jest przygotowany i nie ma ewidentnych braków eliminujących z zawodu, to do szkoły aktorskiej nie jest trudno się dostać. Ale po pierwszym roku chciano ją wyrzucić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cyrwus: miarą mojej popularności jest krakowski Kleparz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:40
"Mała rzecz, a cieszy" to nowy tytuł w repertuarze Teatru IMKA z udziałem Piotra Cyrwusa. - Spektakl tłumaczy nasze życie przez małe zdarzenia, których nie dostrzegamy, a które budują nasze relacje, szczęście i rodzą miłość - mówi aktor.
rozwiń zwiń