Jerzy Engel: kto miał piłkę ten rządził

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 13:29
Wprawdzie w 2002 roku na koreańsko-japońskich mistrzostwach świata nie wyszliśmy z grupy, ale Jerzy Engel był pierwszy od 1986 roku trenerem, który doprowadził polską drużynę do mundialu.
Audio
  • Jerzy Engel opowiada o sobie (Już taki jestem/Jedynka)
Jerzy Engel
Jerzy EngelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pierwsze kroki jako piłkarz stawiał jeszcze w przedszkolu. Zawsze grał w ataku, a wtedy był kimś ważnym, bo miał piłkę. - Kto miał piłkę ten rządził - wspomina. Mógł np. wybrać skład.

Rodzice sami mocno usportowieni nie byli szczególnie zadowoleni, że wybrał drogę sportową. Nalegali, żeby uczył się języków obcych. Dostał się na AWF i to zdecydowało o dalszym życiu.

Jerzy Engel mówi, czym różni się jego drużyna od obecnej kadry. - Ten zespół kochało się za to, że oni na każdym meczu wychodzili i umieli poświęcić się dla drużyny - wspomina. Do dzisiaj zawodnicy utrzymują kontakty i wzajemnie się wspierają.

Gdzie poznał żonę? Czy został trenerem z przypadku, czy miał to zaplanowane? Jak kiedyś wyglądała praca szefa banku informacji, bo Jerzy Engel też pełnił taką funkcję? Z jakim klubem się utożsamia? Czy jest przesądny? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.


Jerzy Engel I Jolanta Fajkowska    fot. Wojciech Kusiński/PR Jerzy Engel I Jolanta Fajkowska fot. Wojciech Kusiński/PR

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Jerzy Engel (piłkarz, trener)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 9.45, 10.45, 11.44

ag/kh


Czytaj także

El. MŚ 2018. Engel: dziś to polski zespół ma gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 09:13
Rumunia, Dania, Czarnogóra, Armenia i Kazachstan będą rywalami Polski w grupie E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, które w 2018 roku rozegrane zostaną w Rosji. Losowanie grup odbyło się w sobotę Sankt Petersburgu. Zdaniem Jerzego Engela losowanie było bardzo dobre dla Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja 2018: Jerzy Engel zadowolony z poziomu pierwszych meczów mundialu. "To będą bardzo ciekawe mistrzostwa"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:11
Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski - Jerzy Engel jest zadowolony z poziomu początkowych meczów mistrzostw świata. Uważa także, że o najwyższe laury będą walczyć drużyny grające ofensywnie. Engel jest zdania, że Polacy podczas meczu z Senegalem powinni grać podobnie, jak Chorwaci w zwycięskim meczu z Nigerią (2:0).
rozwiń zwiń