Anna Jurksztowicz: dziś piosenki są zupełnie inne niż kiedyś

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:53
Wokalistka ubolewa, że współczesna piosenka bardzo zmienia się. - Następuje totalne uproszczenie. A w moich piosenkach jest normalnie. Normalna linia wokalna, melodia, rytm i może jakiś nastrój - mówi w audycji "Już taka jestem".
Audio
  • Anna Jurksztowicz o sobie (Już taka jestem/Jedynka)
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenkarka żartuje, że wykonywane przez nią utwory można by nazwać już piosenkami artystycznymi, w sytuacji, kiedy wszystko jest uproszczone do dwóch akordów, kiedy - jej zdaniem - słowa są kiepściuchne.

Piosenkarka zdradza, że zna pięć języków w stopniu komunikatywnym. Planuje się nauczyć jeszcze jednego nowożytnego języka, ale już nieeuropejskiego. Dla niej nauka języków obcych to swego rodzaju ćwiczenie umysłu - jak określiła - łamigłówka logiczna, zwłaszcza gramatyka. Jak już ją rozszyfruje i umie używać, to porzuca na rzecz innego języka. - No bo nie żyję w świecie, gdzie na co dzień mówi się w tym języku, więc trochę się zapomina - przyznaje.

Jak Anna Jurksztowicz poznała męża Krzesimira Dębskiego? Czy on i syn Radzimir Dębski piszą dla niej piosenki? Czym obecnie się pasjonuje? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Anna Jurksztowicz (aktorka i piosenkarka)

Data emisji: 4.09.2018

Godzina emisji: 13.20, 13.35, 13.45

ag

Czytaj także

Anna Jurksztowicz poleca sałatkę peruwiańską

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 14:53
Kiedy ktoś się odchudza, to wtedy właśnie powinien szczególną uwagę zwrócić na to, co je. Anna Jurksztowicz od 30 lat robi sałatę, której przepis zdradza słuchaczom radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespodziewany występ na benefisie Danuty Błażejczyk

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 22:15
- Ania Jurksztowicz, Alicja Majewska w premierowym duecie ze mną, a także Kasia Nosowska, te wspaniałe dziewczyny wystąpiły na moim benefisie - mówi z radością Danuta Błażejczyk zapraszając do słuchania koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz śpiewająco pisze o jedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 16:15
Autorka takich hitów, jak "Stan pogody" czy "Diamentowy kolczyk" niedawno wydała książkę "IQchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić". - Trudno dziś mądrze kupować jedzenie, bo warzywa są z pestycydami, mięso z antybiotykami, ryby z metalami ciężkimi - przyznaje autorka.
rozwiń zwiń