Mieczysław Szcześniak: rodzice nie chcieli, żebym zajął się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:35
Wokalista urodził się w Kaliszu, gdzie była słynna fabryka pianin. Ale takie pianino nie mieściło się w domu rodziców, choć rodzina była muzykalna, a jej członkowie grali głównie na harmonii i gitarze.
Audio
  • Mieczysław Szcześniak apeluje o dobroć serca (Już taki jestem/Jedynka)
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław SzcześniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Rodzice stwierdzili, że nie chcą psuć mu dzieciństwa i nie posłali go do szkoły muzycznej. Do Akademii Muzycznej w Katowicach dostał się za drugim podejściem razem z Lorą Szafran. Tam zetknął się z muzyką jazzową i do ukończenia szkoły dwukrotnie zagościł na scenie Jazz Jamboree.

- Środowisko jazzowe, to jedyne środowisko, które mnie przygarnęło, i które mnie rozumiało, choć ja nigdy nie śpiewałem jazzu i nie zajmowałem się muzyką improwizowaną. Oni mnie rozumieli i docenili - mówi wokalista.

Piosenkę "Święty gapa" podarował siostrze Michaeli Rak, która buduje na Litwie hospicjum dla dzieci. Powstał nawet teledysk do tej piosenki, a teraz Mieczysław Szcześniak bierze udział w trasie koncertowej, z której dochód zostanie przeznaczony na to przedsięwzięcie.

Co zadecydowało, że Mieczysław Szcześniak zajął się muzyką? Czego żałuje i co mu umknęło? Czy czuje się mistrzem? Co znalazł w poezji księdza Twardowskiego? Kto mu otworzył oczy na świat muzyki soul? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Mieczysław Szcześniak (muzyk, wokalista)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 13.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mietek Szcześniak: dzielenie się poezją ks. Twardowskiego to moja radość

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:24
- Te teksty są skrótem przez mądrość, ale też przez poczucie humoru, bo rzadko który poeta potrafi kuksańcem humoru popchnąć nas ku właściwym wyborom - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak w sambie z ks. Twardowskim

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:25
Muzyk dwa lata temu wraz z Krzysztofem Herdzinem wydał płytę "Songs from Yesterday", która pokryła się platyną, ale nie spoczywa na laurach. Rok temu powrócił z krążkiem "Nierówni", na którym śpiewa teksty ks. Jana Twardowskiego do skomponowanych przez siebie melodii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak zbiera pieniądze na hospicjum dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 16:52
28 września w Teatrze Syrena koncert Mieczysława Szcześniaka "Nierówni", z piosenkami z płyty o tym samym tytułem. Teksty są wierszami księdza Jana Twardowskiego. Koncert ma charakter charytatywny.
rozwiń zwiń