Joanna Dark: łączę muzykę z interpretacją

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 14:05
O karierze wokalnej marzyła jako mała dziewczynka, śpiewając przed lustrem z dezodorantem w ręce. Dziś Joanna Jagła to piosenkarka i aktorka, występująca pod pseudonimem Joanna Dark.
Audio
  • Joanna Dark. Jaką artystką jest dzisiaj? (Już taki jestem/Jedynka)
Joanna Dark
Joanna DarkFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ukończyła studia pedagogiczne, ale to muzyka towarzyszyła jej przez cały czas. - Wiedziałam, że będę śpiewać. Pisząc pracę magisterską, wzięłam udział w przesłuchaniach do musicalu "Metro" - dodaje.

Mimo, że artystce nie udało się dostać do szkoły teatralnej, to aktorstwo wciąż przewijało się w jej życiu zawodowym. - Podczas mojego debiutu na festiwalu opolskim, gdzie zaprezentowałam utwór "Gram o wszystko" z repertuaru Jerzego Wasowskiego i Wojciecha Młynarskiego, część osób powtarzała mi, żebym nie robiła teatru ze swojego występu - wspomina Joanna Dark.

Jak potoczyła się jej kariera muzyczna? Kto wymyślił jej pseudonim artystyczny i w jaki sposób Joanna Dark trafiła do modelingu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Joanna Dark (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 13:20

kb

Czytaj także

Iza Żukowska: radio to piękne wspomnienie z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 14:04
- Zaczęłam je odkrywać z zupełnym zaskoczeniem i zauroczeniem - mówi w cyklu "Już taka jestem" dziennikarka Polskiego Radia i pisarka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Roznerski: dzieciństwo spędziłem na sielskiej, anielskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:56
Aktor Mikołaj Roznerski znany jest szerszej publiczności znany jest z roli w serialu "M jak miłość". W rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiada o swoim dzieciństwie, pracy w zawodzie aktora oraz o swoich marzeniach.
rozwiń zwiń