Marzena Trybała odmówiła Wajdzie i Kieślowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 16:55
Aktorka uchodziła za królową rozbieranych scen w polskich filmach, choc na początku kariery ani myślała świecić nagością. Obecnie w teatrze Ateneum w Warszawie gra Helenę Paderewską, żonę Ignacego Jana Paderewskiego.
Audio
  • Marzena Trybała o sobie (Już taki jestem/Jedynka)
Marzena Trybała
Marzena TrybałaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wejście w polskie kino miała z przytupem. Będąc tuż po studiach aktorskich odmówiła Andrzejowi Wajdzie, aby rozebrała się w filmie "Krajobraz po bitwie". - Byłam za smarkata, żeby powiedzieć >proszę otoczyć mnie opieką, ułatwić i pomóc< - wspomina.

Miała też zagrać u Kieślowskiego w "Krótkim filmie o miłości" po udanej roli w "Przypadku". Ale nie zagrała. Zdjęcia się przesuwały o osiem miesięcy, a w tym czasie przyszła propozycja z Niemiec. - Nie zagrałam w ważnym filmie krzysztofowym, czy to by coś zmieniło, myślę że nie - mówi aktorka.  

Za co Marzena Trybała jest wdzięczna rodzicom? Co sądzi o roli Heleny Paderewskiej? Czego jej obecnie brakuje w artystycznym życiu? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Marzena Trybała (aktorka)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 13.19

ag

Czytaj także

"Po wsze czasy". Romans z historią Białegostoku w tle

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 11:07
W audycji "To się czyta" prezentujemy fragmenty nowej książki Iwony Menzel, której akcja rozgrywa się w środowisku białostockich Niemców. Czyta Marzena Trybała.
rozwiń zwiń