X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antonina Krzysztoń każdego dnia spotyka się z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:37
Piosenkarka ostatnio nagrała płytę "Pieczęć". - Ta płyta jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie planowałam jej nagrania - mówi artystka. Na pomysł wpadła w bazylice w Gostyniu. Do współpracy zaprosiła Andrzeja Jagodzińskiego, a muzyka i teksty powstały podczas pobytu w klasztorze kapucynów.
Audio
  • Antonina Krzysztoń o swojej wierze w Boga (Już taki jestem/Jedynka)
Antonina Krzysztoń
Antonina KrzysztońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przyznaje, że spotkanie z Bogiem jest tematem każdego jej dnia. Choć dorastała w rodzinie, która w jej młodzieńczych latach nie była - jak to ujęła - zajęta Panem Bogiem, a ona została ochrzczona w wieku 18 lat. - To był świadomy wybór - wspomina, a zainteresowanie religią rozbudzili głęboko wierzący dziadkowie, bo na katechezę rodzice jej nie posyłali.  

Antonina Krzysztoń przyznaje, że najlepiej czuje się bez butów. Wyjawia, że były takie okresy, że bez przerwy chodziła na bosaka. Szczególnie na Spiszu, który jest jej bardzo bliski.

Dlaczego właśnie Spisz jest tak bliski artystce? Jak postrzega współczesny świat? Jak wspomina ciotkę Halinę Mikołajską i wuja Mariana Brandysa? Dlaczego w szkole nazywano ją Czesio? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, podczas której można usłyszeć dwie piosenki w wykonaniu Antoniny Krzysztoń.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Antonina Krzysztoń (piosenkarka)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 13.38

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antonina Krzysztoń wydaje nową płytę pt. "Skarb"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 13:30
26 maja ukaże się album poświęcony muzykom, którzy wywarli największy wpływ na twórczość pieśniarki Antoniny Krzysztoń. W Jedynce artystka zdradziła nieco szczegółów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonina Krzysztoń i jej "Pieczęć". "Ta płyta po prostu do mnie przyszła"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 16:18
- Utwory mają konkretne religijne teksty, ale jest tyle pięknych dźwięków, że trafia do wszystkich – powiedziała Antonina Krzysztoń prezentując na naszej antenie utwór z nowego albumu zatytułowanego "Pieczęć".
rozwiń zwiń