Katarzyna Ucherska: jest we mnie bezkompromisowość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:55
Aktorka młodego pokolenia ma wrażenie, że jest jedyną osobą, która traktuje siebie poważnie. Być może dziewczęcy wygląd powoduje, że czasem jest traktowana z przymrużeniem oka, choć marzy, żeby już grać role dorosłych kobiet.
Audio
  • Katarzyna Ucherska o sobie i swoich rolach (Już taki jestem/Jedynka)
Katarzyna Ucherska
Katarzyna UcherskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Katarzyna Ucherska opowiada o serialu "Dziewczyny ze Lwowa", w którym gra Olę. Na potrzeby serialu nauczyła się nawet trochę języka ukraińskiego. Ma nadzieję, że serial i sympatia do bohaterek przełamie pewną niechęć do obcych w naszym społeczeństwie.

- Stereotypy to jest trudny temat, bo to się wzięło nie wiadomo skąd, a skoro się wzięło i jest stereotypem, to znaczy, że jest głęboko zakorzenione - zauważa. Przypomina, że my też kiedyś byliśmy w trudnym położeniu, więc traktujmy obcokrajowców, Ukraińców w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani.

Mama jest lekarzem, ojciec finansistą, choć z artystyczną duszą, gdyż maluje. Rodzice byli dla niej zawsze ogromnym wsparciem. A czy zaaprobowali jej życiowy wybór? Czy Katarzyna Ucherska żałuje jakiejś straconej okazji? Co sądzi o postaci Ismeny ("Antygona"), którą gra w stołecznym teatrze Ateneum?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Katarzyna Ucherska (aktorka)

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 13.38

ag

Czytaj także

Piotr Cyrwus: miarą mojej popularności jest krakowski Kleparz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:40
"Mała rzecz, a cieszy" to nowy tytuł w repertuarze Teatru IMKA z udziałem Piotra Cyrwusa. - Spektakl tłumaczy nasze życie przez małe zdarzenia, których nie dostrzegamy, a które budują nasze relacje, szczęście i rodzą miłość - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Jungowska. Czym aktorka zaskoczy najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:07
Absolwentka warszawskiej Szkoły Teatralnej. Debiutowała na deskach teatralnych w roli Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska", który stał się jej pierwszym dużym sukcesem. Widzom doskonale znana z serialu "Złotopolscy". Dziś puszcza oko do najmłodszych słuchaczy, którym czyta bajki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splendory 2018. "Już po raz 31. mówimy naszym aktorom, jak bardzo ich kochamy"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:41
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczy swoje najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody Wielkiego Splendora. 
rozwiń zwiń