X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Sztompke. Praca z muzyką była mu pisana

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 14:25
- Gram na skrzypcach, bo trzeci pianista w domu to byłoby zbyt dużo. Chodziłem do liceum muzycznego w Warszawie i nie da się ukryć, że była to mistrzowska szkoła. Traktowaliśmy ją piekielnie poważnie – wspominał Paweł Sztompke.
Audio
  • Paweł Sztompke prywatnie (Już taki jestem/Jedynka)
Paweł Sztompke
Paweł SztompkeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziennikarz dodał, że szkoła śni mu się do tej pory. W śnie znów jest uczniem rozmawiającym z pedagogiem o zbliżającym się egzaminie. - Budzę się potem kompletnie zlany potem. Cały czas jest to jeden z najgorszych moich snów, a nie gram już od dobrych wielu lat – mówił rozmówca Jolanty Fajkowskiej.  

Paweł Sztompke zamiłowanie do muzyki ma we krwi. Jego rodzice kochali muzykę, siostry skończyły Akademię Muzyczną, jego przodkiem był pianista Henryk Sztompka, a w dalszej rodzinie jest Janina Sztompkówna - pierwsza spikerka Polskiego Radia. - Jest taka legenda, że gdy przyjechali tutaj w latach 20. XX wieku z BBC to powiedzieli, że jest świetną spikerką. Wydaje mi się, że ten głos był bardzo ważny dla Polskiego Radia – mówił dziennikarz.

Czy Paweł Sztompke pamięta pierwszą przeprowadzoną przez siebie audycję? Jak trafił do Polskiego Radia? Jak wspomina swojego tatę? Co pociąga go w narciarstwie i windsurfingu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Paweł Sztompke (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 13.18

abi/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Lichtman: Trubadurzy mieli być łódzkimi Beatlesami

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 14:46
- Zacząłem od krzeseł i pokrywek, ale najpierw próbowałem na gitarze – tak Marian Lichtman, współzałożyciel Trubadurów, wspomina swoje muzyczne początki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyką ilustruję emocje i wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:15
Każdy utwór, który muzyk komponuje ma jakąś inspirację. - Jakaś sprawa mnie porusza, jakieś emocje, ludzie mówią, że maluję muzyką, więc pewnie tak jest, ale nie umiem zwerbalizować jak to robię - przyznaje artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marianna Wróblewska: jazz albo się czuje albo nie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:07
- Matka chciała żebym była krawcową, tak jak ona, żebym miała zawód. Ale ja już w 13 czy 14 roku życia zaczęłam śpiewać, grałam na instrumentach - mówi w cyklu "Już taka jestem" wokalistka jazzowa. 
rozwiń zwiń