Paulina Gałązka: mam ogromną frajdę z mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 16:50
Aktorka młodego pokolenia, występuje w teatrze, telewizji i kinie, na swoim koncie ma role w takich filmach jak "Powidoki", "Kamienie na szaniec" czy "Córki dancingu".
Audio
  • Paulina Gałązka: mam ogromną frajdę z mojego zawodu (Już taka jestem / Jedynka)
Paulina Gałązka
Paulina GałązkaFoto: Polskie Radio / Łukasz Kowalski

Mimo artystycznych zainteresowań, Paulina Gałązka początkowo nie planowała kariery aktorskiej.

- Wydawało mi się, że aktorstwo to zawód, który nie daje bezpieczeństwa finansowego, więc poszłam na stosunki międzynarodowe na UW – opowiada. Jednak po roku postanowiła zdać do Szkoły Filmowej w Łodzi. – Stwierdziłam, że złożę papiery, ale tylko do jednej szkoły, żeby w przyszłości dzieciom nie powiedzieć, że nie spróbowałam – mówi aktorka w rozmowie z Jolantą Fajkowską.

Paulina Gałązka przyznaje, że niezależnie czy gra w serialu, czy w teatrze, stara się robić to jak najlepiej i jednocześnie czerpie z tego wielką radość.

- Jestem bardzo zadowolona z pracy w Teatrze Ateneum, uwielbiam ten teatr, to jest swojego rodzaju rodzina – zaznacza. - Staram się patrzeć na życie tak, że wszystko ku czemuś prowadzi, wszystko jest jakimś procesem. Jeśli teraz się coś nie zdarzyło, to widocznie tak ma być – mówi.

Jak wygląda praca w teatrze? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Paulina Gałązka (aktorka)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 10.11

kwh/ag

Czytaj także

Marzena Trybała odmówiła Wajdzie i Kieślowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 16:55
Aktorka uchodziła za królową rozbieranych scen w polskich filmach, choc na początku kariery ani myślała świecić nagością. Obecnie w teatrze Ateneum w Warszawie gra Helenę Paderewską, żonę Ignacego Jana Paderewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: mam talent do komunikacji z młodzieżą

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:10
- Nie potrafię ściemniać ani kłamać i jeżeli mogę powiedzieć szczerze, że mam jakiś talent, to mam talent do komunikacji z młodzieżą - mówi muzyk w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariola Bojarska-Ferenc - dzięki niej fitness trafił do Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:50
Ktoś kiedyś nawet powiedział, że to nasza rodzinna Jane Fonda. Według niej, dzień dobry i zdrowy musi być codziennie. Oprócz fitnessu spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit.
rozwiń zwiń