Ryszard Makowski: kabaret OT.TO wspominam fantastycznie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:09
Najpierw aktor kabaretu OT.TO, teraz – solista. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Chemii. Ma też za sobą epizod telewizyjny. Ryszard Makowski to człowiek wielu specjalności.
Audio
  • Ryszard Makowski wspomina dawne czasy (Już taki jestem/Jedynka)
Ryszard Makowski w studiu Jedynki
Ryszard Makowski w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Ryszard Makowski specjalizuje się w katalizie hydrogennej. Po studiach pracowałem w Polskiej Akademii Nauk, ale postanowił, że nie będzie kontynuował kariery naukowej. - W tamtych czasach jedyną drogą było zrobienie doktoratu i wyjechanie na stałe do Stanów Zjednoczonych. Ja nie zrobiłem doktoratu, nie chciałem wyjeżdżać.

Makowski jest najbardziej znany z występów w kabarecie OT.TO. W 2001 roku, po jedenastu latach współpracy, postanowił odejść z kabaretu. - Kabaret wymagał ogromnej pracy. Rozstaliśmy się symbolicznie w Kawiarni na Rozdrożu, ale podając sobie ręce. Nie jesteśmy ze sobą w żadnym stopniu pokłóceni. Kabaret był niesamowicie przyjemny, szczególnie, gdy braliśmy udział w koncertach letnich i dawaliśmy dziesięć bisów, bo nikt nigdzie się nie spieszył. Kabaret OT.TO wspominam fantastycznie – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Ryszard Makowski (satyryk)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 10.14

abi

Czytaj także

Kpt. Krzysztof Baranowski: żeglowanie to wyprawa w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:37
- Jeśli ktoś spróbuje, to od razu zrozumie, że warto się tym zajmować. Najlepiej w młodym wieku 6-12 lat. A wieku starszym wyjście na ocean pozwala zmierzyć się z tym ogromnym  żywiołem i niebezpieczeństwem na co dzień – mówił w audycji "Już taki jestem" kpt. Krzysztof Baranowski, pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Carlos o sobie: jestem szczęśliwą kobietą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:07
Choć jej ojciec jest Portugalczykiem, to Klaudia nie zna portugalskiego, a dzieciństwo spędziła w Poznaniu, do którego ojciec wcześniej przyjechał na studia ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Rozlach kolega Krystiana Zimermana

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 13:52
W liceum muzycznym siedzieli w jednaj ławce. Do dziś utrzymują kontakt, choć może te więzi się ciut rozluźniły.
rozwiń zwiń