Marian Opania: nie warto było zostawać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:45
- Nie lubię pizzy, nie jadam spaghetti, nie przepadam za charakterem włoskim, a pochodzę z Włoch – mówił Marian Opania. Jakie jeszcze tajemnice skrywa aktor?
Audio
  • Marian Opania o swoich włoskich korzeniach i pracy aktora (Już taki jestem/Jedynka)
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marian Opania urodził się w Puławach, a w pobliskim Kazimierzu Dolnym ma swój domek letniskowy. Uwielbia spędzać czas pracując w ogrodzie i jak mówi, zamiłowanie do ogrodnictwa ma we krwi. - Pod koniec XVIII wieku na dwór książąt Czartoryskich do Puław przybył ogrodnik włoski i nazywał się Opania. Genetyka wiele znaczy. Uwielbiam sadzić rośliny, mam zmysłową przyjemność, jak coś kiełkuje – powiedział aktor.

Marian Opania przyznał, że nie warto było zostawać aktorstwem. Gdyby urodził się po raz drugi, nie wybrałby ponownie tego zawodu. - Czerwone dywany, których nie znoszę, wdzięczenie się na ściankach. Ja w ogóle nie lubię być na afiszu. Chcę sobie prząść ten mój zawód po cichutku, pomalutku i pokazać efekt publiczności. To jest zawód, którego się czasem szczerze nienawidzi - mówił.

Dlaczego zdaniem Mariana Opanii aktorstwo jest niemęskim zawodem? Dlaczego nigdy nie spisze swoich anegdot? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Marian Opania (aktor)

Data emisji: 5.02.2019

Godzina emisji: 10.14

abi

Czytaj także

Kpt. Krzysztof Baranowski: żeglowanie to wyprawa w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:37
- Jeśli ktoś spróbuje, to od razu zrozumie, że warto się tym zajmować. Najlepiej w młodym wieku 6-12 lat. A wieku starszym wyjście na ocean pozwala zmierzyć się z tym ogromnym  żywiołem i niebezpieczeństwem na co dzień – mówił w audycji "Już taki jestem" kpt. Krzysztof Baranowski, pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Carlos o sobie: jestem szczęśliwą kobietą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:07
Choć jej ojciec jest Portugalczykiem, to Klaudia nie zna portugalskiego, a dzieciństwo spędziła w Poznaniu, do którego ojciec wcześniej przyjechał na studia ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Makowski: kabaret OT.TO wspominam fantastycznie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:09
Najpierw aktor kabaretu OT.TO, teraz – solista. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Chemii. Ma też za sobą epizod telewizyjny. Ryszard Makowski to człowiek wielu specjalności.
rozwiń zwiń