Tomasz Schuchardt: zawsze ciągnęło mnie do aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:40
 - Już taki się urodziłem, że zawsze ciągnęło mnie do uczenia się wierszy na pamięć, lubiłem też śpiewać - mówi aktor w cyklu "Już taki jestem".
Audio
  • Tomasz Schuchardt: zawsze ciągnęło mnie do aktorstwa (Już taki jestem/Jedynka)
Tomasz Schuchardt
Tomasz Schuchardt Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Później spotkałem odpowiednią osobę na swojej drodze. To był mój nauczyciel, który następnie stał się także po prostu przyjacielem. Uczył mnie historii, był moim wychowawcą i to on zasypywał mnie płytami, książkami i filmami - zdradza Tomasz Schuchardt. 

Aktor mówi, że każda z jego dotychczasowych ról w jakiś sposób go definiuje. - Z reguły po pierwszej roli, która był dobra, ludzie się zastanawiają "może mu tak wyszło" i później trzeba udowadniać, że jednak coś tam się przepracowuje, że to nie jest przypadek, i że człowiek poświęca kawałek życia żeby coś stworzyć - podkreśla rozmówca Jolanty Fajkowskiej. 

Jak Tomasz Schuchardt wspomina dzieciństwo? Czy dobrze pracuje mu się w Teatrze Ateneum? Jaka jest jego wymarzona rola? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Tomaszem Schuchardt (aktor)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 10.16

kh

Czytaj także

Kpt. Krzysztof Baranowski: żeglowanie to wyprawa w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:37
- Jeśli ktoś spróbuje, to od razu zrozumie, że warto się tym zajmować. Najlepiej w młodym wieku 6-12 lat. A wieku starszym wyjście na ocean pozwala zmierzyć się z tym ogromnym  żywiołem i niebezpieczeństwem na co dzień – mówił w audycji "Już taki jestem" kpt. Krzysztof Baranowski, pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Carlos o sobie: jestem szczęśliwą kobietą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:07
Choć jej ojciec jest Portugalczykiem, to Klaudia nie zna portugalskiego, a dzieciństwo spędziła w Poznaniu, do którego ojciec wcześniej przyjechał na studia ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Rozlach kolega Krystiana Zimermana

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 13:52
W liceum muzycznym siedzieli w jednaj ławce. Do dziś utrzymują kontakt, choć może te więzi się ciut rozluźniły.
rozwiń zwiń