Agnieszka Kunikowska - księżniczka dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 11:43
Chyba każdy zna jej głos. Ukończyła wrocławski Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Później tylko przez krótki czas pracowała w teatrze. 
Audio
  • Agnieszka Kunikowska o pracy aktorki dubbingowej i teatralnej (Już taka jestem/Jedynka)
Agnieszka Kunikowska
Agnieszka KunikowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Moje ścieżki tak się zaplątały, że tego teatru w moim życiu zabrakło. Bardzo mi tego żal. Przez jakiś czas byłam na tzw. emigracji wewnętrznej i nie mogłam chodzić do teatru z zazdrości, że koledzy grają w takich fantastycznych przedstawieniach – powiedziała Agnieszka Kunikowska.

Swoje dalsze życie zawodowe związała z radiem oraz z dubbingiem. Widzom znana jest m.in. z roli Fiony w filmie "Shrek", do której podkładała głos. – Joanna Wizmur, która reżyserowała "Shreka", obdarzyła mnie dużym kredytem zaufania. Byłam ogromnie stremowana, a ona pomogła mi przejść przez ten film – stwierdziła aktorka. 

Aktorka zdradziła, że to produkcja zewnętrzna filmu decyduje o tym, który głos będzie pasował do danej postaci. – Nasze polskie głosy zwykle lecą aż do Stanów Zjednoczonych i tam ludzie, którzy nie znają języka polskiego oceniają, czy głos się klei. Mój głos skleił się z Fioną i ja sama też się z nią trochę "skleiłam" – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Już taka jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Agnieszka Kunikowska (aktorka dubbingowa, lektorka telewizyjna)

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 10.15

abi/kh