X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Kępczyński: moje marzenia się spełniły

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 15:39
Wystawiane przez dyrektora Teatru Muzycznego Roma musicale biją rekordy popularności. Wkrótce po raz 400 będzie grany musikal "Piloci". W połowie czerwca spektakl ma zejść ze sceny, ale być może zostanie pokazany za granicą.
Audio
  • Dyrektor Teatru Muzycznego Roma Wojciech Kępczyński (Już taki jestem/Jedynka)
Wojciech Kępczyński
Wojciech KępczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Roma to budynek z bujną historią. Powstał w 1936 roku. Było tam kino, odbywały się zjazdy polityczne, była operetka, a od 20 lat działa Teatr Muzyczny. Wojciech Kępiński zapewnia, że dla aktorów i widzów stara się być miły i sympatyczny. Choć każda premiera wiąże się ze stresem i nieprzespanymi nocami. - Wszyscy się denerwujemy, bo to są zazwyczaj skomplikowane przedstawienia - mówi dyrektor.

Wyjaśnia, jak dobierani są aktorzy do spektaklu. - Aktor musi mieć charyzmę. Przesłuchujemy bardzo dużo kandydatów do ról, bo mamy castingi i po 20 osobach pojawia się ktoś, kto przykuwa nasza uwagę - tłumaczy. A taki ktoś oprócz tego, że ten ktoś ładnie śpiewa i tańczy oraz świetnie wygląda musi mieć sprawdzian aktorski.

Wojciech Kępczyński przyznaje, że "Piloci" to historia z życia jego rodziny. Jest wersja angielska musikalu i dyrektor ma nadzieję, że zaistnieje za granicą.

Kto jest idolem Wojciech Kępińskiego?? Co robi, kiedy nagle z obsady wypadnie aktor, a kilka razy trzeba było wycofać aktora w trakcie przedstawienia? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Wojciech Kępczyński (dyrktor Teatru Muzycznego Roma)

Data emisji: 7.05.2019

Godzina emisji: 10.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Środek lata i szum morza w chłodnej Warszawie. To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 20:03
- Robi się chłodno, a na naszej widowni i scenie jest bardzo ciepło, szumi morze, wspaniała muzyka zespołu ABBA i znakomici aktorzy teatru Roma - zachęca jego dyrektor, Wojciech Kępczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Lichtman: Trubadurzy mieli być łódzkimi Beatlesami

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 14:46
- Zacząłem od krzeseł i pokrywek, ale najpierw próbowałem na gitarze – tak Marian Lichtman, współzałożyciel Trubadurów, wspomina swoje muzyczne początki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Nowy Jork. Prohibicja", który nie jest zwykłym musicalem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 16:52
Spektakl jest wystawiany w stołecznym Teatrze Roma i cieszy się ogromnym powodzeniem. Nawiązuje do prohibicji w latach 20. i 30. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Ale jak zapewniają Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, ma wiele odniesień do współczesności.
rozwiń zwiń