X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiesław Tupaczewski: zatęskniłem za tym, by pokazać inną twarz

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 11:22
– Odcięcie się od backgroundu kabaretowego było trudną decyzją, która długo we mnie dojrzewała – powiedział w Jedynce Wiesław Tupaczewski, satyryk kabaretu OT.TO. Artysta właśnie wydał debiutancką płytę zatytułowaną "Listy". Podkreślił, że rozpoczęcie kariery muzycznej nie kończy jego przygody z kabaretem.  
Audio
  • Wiesław Tupaczewski o pracy w kabarecie i studiach technicznych (Już taki jestem/Jedynka)
Wiesław Tupaczewski
Wiesław TupaczewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Listy" to nastrojowa płyta o uczuciach, rozczarowaniach i akceptacji, ale głównie o miłości będącej najpotężniejszą siłą kierującą ludzkim życiem. – Nagrałem płytę z piosenkami, które działają na moją duszę. Większość tych piosenek powstawała przez lata i czekała na swój moment – mówił w audycji Wiesław Tupaczewski.

Na płycie znalazł się m.in. wiersz Edwarda Stachury "Z nim będziesz szczęśliwsza".  Stachurą zafascynowałem się jak byłem bardzo młodym człowiekiem. Nie dziwię się też, że następne pokolenia odkrywają go dla siebie – przyznał gość Jolanty Fajkowskiej. Muzykę do tego utworu artysta skomponował jeszcze w liceum. - To było dla mnie niezwykłe wydarzenie. Usiadłem z gitarą i zaśpiewałem ten utwór z melodią, którą śpiewam do dziś. Według mnie melodia jest już zawarta w słowach – przyznał gość audycji.  

Wiesław Tupaczewski ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej, jednak nigdy nie pracował w zawodzie. Aplikował również do szkoły teatralnej, ale nie dostał się na studia. Jak wspomina tamten czas? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Wiesław Tupaczewski (polski satyryk, założyciel Kabaretu OT.TO)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 10.15 

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Herman: aktor to trochę cyrkowy zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:02
Katarzyna Herman w dzieciństwie zapragnęła występować w cyrku, ale odradziła jej to mama wskazując, że trzeba być doskonale wyćwiczonym fizycznie. W końcu została aktorką, ale sprawność fizyczna też jest dla niej ważna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Chodorowska: podróżowanie stało się moją drugą pasją

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 13:42
Przyznaje, że po ukończeniu szkoły aktorskiej brak propozycji etatu w teatrze sprawiał jej z ból. Z czasem jednak nauczyła się cieszyć pewną wolnością zawodową i wykorzystuje ją na podróże. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Buczkowska: zawsze miałam szczęście do reżyserów i realizowanych projektów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:06
Małgorzata Buczkowska to teatralna wychowanka szkoły Machulskich. Artystka znana z takich seriali jak "Barwy szczęścia" i "Londyńczycy" opowiedziała w radiowej Jedynce o tym, co by zrobiła, gdyby mogła cofnąć czas i jak początkowo wyglądało jej życie, zanim zdecydowała się wejść na ścieżki aktorstwa.
rozwiń zwiń