X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Dąbrowski podziwia ludzi wielkiego talentu

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 17:34
Był ministrem kultury i od wielu lat jest dyrektorem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Kilka tygodni temu odebrał najważniejszą dla świata operowego nagrodę "International Opera Awards" dla najlepszego dyrektora teatrów operowych na świecie. Gościem Jolanty Fajkowskiej był Waldemar Dąbrowski.
Audio
  • Waldemar Dąbrowski o światowej nagrodzie, operze i Stanisławie Moniuszce (Już taki jestem/ Jedynka)
Waldemar Dąbrowski
Waldemar Dąbrowski Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Słyszymy, że to on wymyślił Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Prestiżowa nagroda potwierdza pozycję wiodących teatrów operowych świata. Gość audycji przywołuje postać Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora, zwanego "ojcem polskiej opery narodowej". - Moniuszko jest wielkim europejskim kompozytorem, którego partytury z szacunkiem odnoszą się do wybitnych symfoników niemieckich, którego inwencja melodyczna sięga doskonałości włoskiej prostoty. Równocześnie jest artystą, któremu udało się podnieść polski folklor do rangi uniwersalnej i uczynić muzykę, którą tworzył muzyką tej ziemi - podkreślił Waldemar Dąbrowski. 

Gość sam o sobie mówi, że kocha sztukę i podziwia ludzi wielkiego talentu i dostrzega jak nie łatwym zadaniem jest przekonanie widza do opery. - Wysiłek na rzecz budowania pozycji sztuki operowej w katalogu obowiązku kulturalnego Polaka wydaje mi się wyzwaniem nieustającym - powiedział na antenie radiowej Jedynki dyrektor Teatru Wielkiego. 

Waldemar Dąbrowski pochodzi z niewielkiej miejscowości w okolicach Warszawy, z Radzymina. W audycji zdradza, że rodzinna miejscowość jest mu bardzo bliska. - Ja się nigdy z Radzymina nie wyrwałem, bo jest jakiś głęboki sens przynależności do tego metra kwadratowego, który jest twój na zawsze - stwierdził. 

Czy Stanisław Moniuszko ma szanse zaistnieć tak, jak Fryderyk Chopin? Kto według Waldemara Dąbrowskiego wzorcowo wykonuje "Halkę" Moniuszki? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Waldemar Dąbrowski (dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej) 

Data emisji: 28.05.2019

Godzina emisji: 10.14

ans/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Pieńkowska: właściwie miałam studiować psychologię

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 14:32
Ukształtował ją teatr i rodzina. Aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Pieńkowska w audycji Jolanty Fajkowskiej wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa, opowiada o rodzinie, życiowych pasjach, sporcie i o tym dlaczego wybrała zawód aktorki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Omilian-Quattrini: zatraciło się kryterium oceny piękna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:00
Uczyła się śpiewu od 16. roku życia, a jej nauczycielami byli m.in. śpiewaczka prof. Stella Andrzejowska i włoski maestro Rodolfo Celletti, największy znawca belcanta. Dzisiaj jest doktorem sztuki muzycznej na uniwesytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościem cyklu "Już taka jestem" była śpiewaczka operowa, Jolanta Omilian-Quattrini. 
rozwiń zwiń