Cezary Gurjew: żeby odnosić sukcesy w sporcie trzeba być wspaniałym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:20
Zawodowo jest szefem redakcji sportowej Programu Pierwszego Polskiego Radia, a prywatnie bardzo lubi teatr. Gościem Jolanty Fajkowskiej był dziennikarz sportowy Cezary Gurjew. 
Audio
  • Cezary Gurjew o niezwykłej sile sportu (Już taki jestem/Jedynka)
Cezary Gurjew
Cezary Gurjew Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Gość audycji na pytanie, co takiego jest w sportowcach, co mogłoby być wzorem dla dzisiejszej młodzieży odpowiada, że ważnym elementem jest przekroczenie granic przez sportowców. - Są to niezwykłe osobowości. Żeby w sporcie zyskać status wielkiej gwiazdy, trzeba być wspaniałym człowiekiem. Fundacje wielkich sportowców, takich jak np. Roger Federer, robią wiele dobrego. W Polskim Radiu podczas akcji "Choinki Jedynki" możemy zobaczyć ile mamy pomocy ze strony polskich sportowców - dodaje Cezary Gurjew. 

Dziennikarz zdradza w rozmowie z Jolantą Fajkowską, że w dzieciństwie marzył o tym, żeby zostać tenisistą. - Jako dziecko lubiłem dużo czytać, zwłaszcza gazety. W jednej z nich zobaczyłem kiedyś los i wygrałem rakietę tenisową. Był to czas, kiedy marzyłem o tym, żeby zostać tenisistą - mówi. 

Cezary Gurjew wspomina początki swojej pracy w radio, kiedy rozpoczynał praktykę studencką, a ówczesnym szefem redakcji sportowej był Henryk Urbaś.

Który komentator sportowy najbardziej imponował Cezaremu Gurjewowi? Do czego nawiązuje książka dziennikarza pt: "Tenisowe dźwięki"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audcji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Cezary Gurjew (dziennikarz sportowy, szef redakcji sportowej w PR 1) 

Data emisji: 4.06.2019

Godzina emisji: 10.17

ans/K.A

Czytaj także

Jedyne takie miejsce - Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 14:30
W dzisiejszym "Jedynym takim miejscu" przedstawiamy kulisy Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Herman: aktor to trochę cyrkowy zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:02
Katarzyna Herman w dzieciństwie zapragnęła występować w cyrku, ale odradziła jej to mama wskazując, że trzeba być doskonale wyćwiczonym fizycznie. W końcu została aktorką, ale sprawność fizyczna też jest dla niej ważna.
rozwiń zwiń