Stan Borys: jestem emocjonalny

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:30
 - Jestem emocjonalny. Skupiam się na słowie i na muzyce. Kładę na to duży nacisk - mówi artysta w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
Audio
Stan Borys
Stan BorysFoto: PAP/Leszek Szymański

- Do tej pory śpiewam poezję, bardzo ważne słowa. Wydaje mi się, że to jest dobre i udziela się publiczności, która potrzebuje tej emocji. Daleki jestem od wygłupiania się. Skupienie powinno być na tekście i na muzyce a nie rozpraszanie światłem i różnymi wygibsami, które teraz widzimy w każdym wideo - podkreśla Stan Borys.

Artysta mówi, że podoba mu się tytuł cyklu "Już taki jestem". - Często ludzie chcą żebym był inny, a skoro jestem taki, to należy uszanować to kim jestem - zaznacza.

Jakie jest najbardziej wzruszające wspomnienie z dzieciństwa Stana Borysa? Komu zawdzięcza swoją nietypową urodę? Czego żałuje? Kogo z przeszłości chciałby spotkać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Polskie Radio współorganizuje specjalny koncert charytatywny "Nie jesteś sam" na rzecz Stana Borysa, który wymaga specjalistycznego leczenia, długiej i kosztownej rehabilitacji. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godz. 19.00

W koncercie udział wezmą: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Olga Bończyk, Grzegorz Wilk i Agata Dąbrowska.

Wydarzenie organizowane przez Program 1 Polskiego Radia i Fundację Lex Nostra poprowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Anna Popek. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Ryszard Szwec.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Stan Borys (piosenkarz, muzyk, kompozytor)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 10.13

kh

Czytaj także

Stan Borys: jeżeli będę mógł się odwdzięczyć, uczynię to z wielką radością

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:46
Wielkimi krokami zbliża się koncert charytatywny na rzecz muzyka - Stana Borysa. - Wszyscy zgodzili się wystąpić dla mnie i jak kiedykolwiek zdarzy się taka okazja, że będę mógł się odwdzięczyć uczynię to z wielką radością - powiedział artysta na antenie radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń