X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Solarz: zawód aktora jest przepiękny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 14:03
Wspomina, że zaczynał od komedianta, błazna klasowego w liceum i myślał, że to wystarczy, żeby być aktorem, aż "dostał w głowę" od Mai Komorowskiej, która podczas prób do "Letników" zwróciła mu uwagę, że trzeba coś przeżyć. Dopiero na drodze życia, jak sam zaczął przeżywać swoje różne rzeczy zrozumiał, że teatr jest po coś. - To jest wspólna podróż dla nas aktorów, dla was widzów, dla nas wszystkich, jest to jedna podroż po mądrości życiowej - mówi Wojciech Solarz.
Audio
  • Wojciech Solarz o zawodzie aktora i dorastaniu (Już taki jestem/Jedynka)
Wojciech Solarz
Wojciech SolarzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wspomina, że przyzwoitiości uczył go ojciec. Ojciec aktora jest stolarzem, choć z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem, który pracował w Instytucie Lotnictwa i ma na swym koncie kilka wynalazków. Choć chciał, żeby syn też został stolarzem, to był szczęśliwy kiedy Wojciech Solarz przyszedł z wiadomością, że przebrnął przez pierwszy etap egzaminów do szkoły aktorskiej.

Ostatnio za film "Okna, Okna" którego jest scenarzystą, reżyserem, aktorem, narratorem i producentem dostał nominację w kategorii: Najlepszy aktor Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja, a film w Los Angeles (Olympus Film Festival) otrzymał nagrodę dla najlepszej komedii. - Okna są umieszczone w krainie mego dzieciństwa, krainie świdermajerów, moim odsłanianiem pożegnania, jakimś byłym związkiem, a jednocześnie powitaniem - wyjaśnia.

Czego od aktora nauczy się jego 2-tygodniowa córeczka Janinka? Jak wspomina wspólpracę z Gustawem Holoubkiem, który rezyserował jedna ze sztuk, w których wystepował? Posłuchaj całej rozmowy.

**

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Wojciech Solarz (aktor)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 10.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: byłam zmuszona do wejścia w szalony świat artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:39
- Nauczyłam się funkcjonować w różnych światach aktorstwa - mówi w cyklu "Już taka jestem" w "Czterech porach roku" Anna Dymna. Aktorka opowiada o tym, jak wyglądały początki jej kariery i dlaczego była obsadzana w filmach najwybitniejszych reżyserów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Brudny - nestor polskich aktorów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 13:22
Zagrał ponad sześćset ról teatralnych, filmowych, radiowych i telewizyjnych. Współtwórca sztuk, między innymi Józefa Szajny.
rozwiń zwiń