X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Kalisiewicz: szukaj przyjaciół tam, gdzie śpiewają

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:30
Na co dzień jest prezesem poważnej firmy, natomiast po godzinach gra na gitarze, śpiewa i komponuje. Czy muzyka to zdrowie? A może biznesy prowadzi śpiewająco? Mirosław Kalisiewicz ma "Urodziny" i dziś mówi nam, jaki jest.
Audio
  • Rozmowa z Mirosławem Kalisiewiczem (Już taki jestem/ Jedynka)
Mirosław Kalisiewicz
Mirosław KalisiewiczFoto: Youtube / ralf6161

- Nie mam wykształcenia muzycznego, chociaż chodziłem do szkoły muzycznej. Jednak mój tatuś, który był kreślarzem, oparł się i… połamał mi kontrabas. Doszedłem do wniosku, że nie będę chodził. Już wtedy grałem na gitarze, wszystko, co chciałem, a tam kazali mi grać kolędy. Uznałem to za stratę czasu i nie pierwszy raz w życiu, skracając sobie męki, wyszedłem na tym bardzo dobrze - opowiada Mirosław Kalisiewicz.

Pora na "Urodziny"

Gość Jedynki jest wokalistą, kompozytorem, basistą, autorem swoich utworów, ale także biznesmenem. O sobie mówi, że w życiu prywatnym, artystycznym i biznesowym osiągnął już prawie tyle, co chciał, a teraz próbuje spełniać młodzieńcze marzenia. Mowa tu o albumie zatytułowanym "Urodziny".

- Muzyka i ta płyta powinny bronić się same. Zawsze czerpałem radość z tego, że mogłem grać dla wielotysięcznej publiczności z całą czołówką polskiej muzyki rozrywkowej, rockowej i popowej. Teraz wydawca zażyczył sobie, żebym nie czaił się, tylko pod swoim nazwiskiem nagrał płytę - mówi Mirosław Kalisiewicz.

Czy wokalista czegoś żałuje w swoim życiu? - Druga piosenka na tej płycie pt. "Urodziny" mówi, że doszedłem tam, gdzie chciałem być. I to jest prawda - słyszymy.

Jaka jest ulubiona gitara naszego gościa? W jaki sposób zarobił na pierwszą gitarę? Od kogo nauczył się bluesa? Kiedy Mirosław Kalisiewicz nie mógł śpiewać? Kto gra w zespole Dekokt?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Mirosław Kalisiewicz (muzyk, biznesmen)

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 10.16

DS


Zobacz więcej na temat: MUZYKA Jolanta Fajkowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: jestem emocjonalny

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:30
 - Jestem emocjonalny. Skupiam się na słowie i na muzyce. Kładę na to duży nacisk - mówi artysta w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Wierzcholski: najlepsze lata swojego życia oddałem bluesowi

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:30
- Mam w tej chwili 61 lat, a mój pierwszy poważny zawodowy zespół Nocna Zmiana Bluesa gra bez przerwy od 37 lat. Czyli większość życia poświęciłem bluesowi - mówi w "Czterech porach roku" w cyklu "Już taki jestem" słynny bluesman. 
rozwiń zwiń