Misheel Jargalsaikhan: w Polsce miałam dwie rodziny, jedną była zastępcza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:10
O jurtach i kumysie pitym nawet prze małe dzieci, o drodze z Mongolii do Polski i z powrotem, o Zosi Kwiatkowskiej z Rodziny zastępczej opowie Misheel Jargalsaikhan, aktorka, lekarka, dziś bizneswoman.
Misheel Jargalsaikhan
Misheel Jargalsaikhan Foto: J. Fajkowska/Polskie Radio

Urodziła się w Mongolii. Jest córką Jargalsaikhana Batsukha, prawnika i lekarki Erdenetsetseg Khurc. Ma o trzy lata młodszego brata Ikhbielga. Gdy miała trzy lata, przeniosła się z rodziną do Polski. Dzieciństwo spędziła w Chojnicach, później przeprowadziła się do Radomia, Gdyni, na koniec do Warszawy.


- W życiu każdego człowieka jedną z najważniejszych rzeczy jest fundament. Mój fundament jest dość silny dzięki temu, że mam cudowną rodzinę. Nie tylko tę najbliższą, ale także wszyscy wujkowie czy kuzyni, którzy mimo że mieszkają w Mongolii i wychowywaliśmy się daleko od siebie, to są ze mną bardzo blisko emocjonalnie. Całe moje życie było bardzo ekscytujące, bo nie było w nim rutyny - mówi Misheel Jargalsaikhan.

Zosia z "Rodziny zastępczej"

Nasza rozmówczyni w latach 1999-2007 wcielała się w postać Zosi Kwiatkowskiej w serialu "Rodzina zastępcza" Telewizji Polsat. Rola przyniosła jej ogólnopolską popularność. Jednak ze względu na podjęte we Wrocławiu studia, w 2007 zakończyła grę w serialu. Dziś zabiega o to, by polscy reżyserzy szukali plenerów do swoich filmów w jej ojczyźnie.

- W Polsce miałam dwie rodziny. Jedną była ta zastępcza i z nią spędziłam niemalże połowę swojego życia. Serial kręciliśmy ponad 10 lat, w tym 14 dni każdego miesiąca od rana do wieczora - opowiada serialowa Zosia, która dodaje, że czas na naukę miała tylko nocą. - Życie mnie do tego zmusiło. Pamiętam, że rodzice mówili, że dopóki wszystko jest OK ze szkołą, to mogę kontynuować swoją wspaniałą przygodę z aktorstwem - słyszymy.

Misheel Jargalsaikhan przyznaje, że film, showbiznes i telewizja pociągają ją i nie chcą przestać.

Dlaczego Misheel Jargalsaikhan nie będzie pracować jako lekarz? Z jakiego powodu wróciła do Mongolii? Co oznacza jej imię?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Misheel Jargalsaikhan (aktorka)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 10.00-11.00

DS

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Herman: aktor to trochę cyrkowy zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:02
Katarzyna Herman w dzieciństwie zapragnęła występować w cyrku, ale odradziła jej to mama wskazując, że trzeba być doskonale wyćwiczonym fizycznie. W końcu została aktorką, ale sprawność fizyczna też jest dla niej ważna.
rozwiń zwiń