X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Wolińska-Riedi o codziennym życiu w Watykanie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:30
W Watykanie, najmniejszym państwie świata, mieszkała 16 lat, jest żoną gwardzisty szwajcarskiego, mają dwie córki. Ślubu udzielał im kardynał Josef Ratzinger, córki chrzcił papież Benedykt XVI. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim, w Rzymie skończyła Uniwersytet Papieski, uzyskując tytuł doktora. Korespondentką TVP została w 2014, zaskarbiając sobie sympatię widzów. Napisała książkę "Kobieta w Watykanie" podsumowująca jej życie w świętym mieście.
Audio
  • Magdalena Wolińska-Riedi o codziennym życiu w Watykanie (Już taka jestem/Jedynka)
Magdalena Wolińska-Riedi
Magdalena Wolińska-RiediFoto: Magdalena Wolińska-Riedi / archiwum prywatne

- Miałam ten przywilej bycia jedyną Polką w okresie, kiedy był papież Jan Paweł II. Na pewno czułam się umocniona jego obecnością, dlatego, że to był taki szyfr, wyjątkowa nić porozumienia. Nasz polski język pomimo tylu lat pontyfikatu pozostawał niezrozumiały i mnie to stawiało w takiej uprzywilejowanej pozycji - mówiła na antenie radiowej Jedynki Magdalena Wolińska - Riedi. 

Lojalność wobec miejsca 

Rozmówczyni Jolanty Fajkowskiej zdradziła, że zawsze było wiele informacji, które posiadała, ale nie ujrzały światła dziennego. - Zawsze była we mnie taka lojalność wobec miejsca, w którym żyje, że nie biegłam z każdym drobiazgiem do mediów. Natomiast miałam bardzo ważną kartę w ręku, że jak krążyły jakieś plotki w mediach to ja znałam prawdę - zaznaczyła Magdalena Wolińska - Riedi. 

Obywatelka jakiego państwa? 

Gość audycji powiedziała, że jest Polką i zostaje obywatelką Polski. - Do tej pory mam paszport watykański, który jak się skończy to nie będzie przedłużany w momencie, kiedy kończy się służba dla Stolicy Apostolskiej. (...) To są zasady o których wiemy w momencie, kiedy wchodzimy za Spiżową Bramę i że tak będzie - dodała. 

Czy Magdalena Wolińska - Riedi wyobrażała sobie życie jak była małą dziewczynką? Czy Jan Paweł II faworyzował ją pośród innych dziennikarzy? Za co jest wdzięczna losowi?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Magdalena Wolińska - Riedi (korespondentka TVP w Watykanie) 

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 10.17

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lux in Oriente - Lux ex Oriente". Polska na przedmurzu chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 11:50
- Polska od początku była postrzegana jako pierwszy kraj na wschodzie Europy, który bronił chrześcijaństwa - mówiła w Jedynce Maja Baran z Muzeum Narodowego w Gdańsku o wystawie "Lux in Oriente - Lux ex Oriente. Polska i Stolica Apostolska 1050 lat historii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bujak. "Ducha wiary i religii przekazał fotografiom"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 14:41
Adam Bujak - autor 150 albumów fotograficznych. W cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" opowiedział o tym, co najchętniej uwieczniał na swoich zdjęciach, dlaczego szczególnie podziwia sztukę, na której widnieje Matka Boża oraz jak wspomina swoją przyjaźń z papieżem Janem Pawłem II. 
rozwiń zwiń