Kazimierz Kaczor o znaczeniu seriali w życiu zawodowym aktora

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:54
Romantyczny kanalarz Jan Serce, Kotek z "Alternatywy 4", Leon Kuraś z "Polskich dróg". Uczył się gry na skrzypcach, był kiedyś pomocnikiem magazyniera. Zanim wybrał aktorstwo, studiował rolnictwo, kocha żeglowanie po morzach i oceanach z żoną, uwielbia gry komputerowe... i ciągle gra w teatrze.
Audio
  • Kazimierz Kaczor o sobie. Audycja Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" (PR, 14.11.2019)
Kazimierz Kaczor
Kazimierz KaczorFoto: Marta Rebzda

Laureat Splendora Splendorów 2010. Od wielu lat współpracuje z Polskim Radiem, występował w wielu audycjach jako interpretator powieści, a w Teatrze Polskiego Radia stworzył dziesiątki ról. Dzięki serialom telewizyjnym i rolom teatralnym (głównie w Teatrze Powszechnym) zaskarbił sobie miłość widzów.

- Zdobycie popularności w dobrym serialu i z dobrą rolą jest niezbędne dla każdego aktora. W dodatku staje się celem, do którego się dąży - mówi Jolancie Fajkowskiej Kazimierz Kaczor.  Natomiast ci, którzy osiągną ten etap, zaczynają potem zdawać sobie sprawę z tego jak ta popularność i chęć ukierunkowania aktora wyłącznie do tego typu ról potem ciąży w życiu i trzeba mieć bardzo dużo siły i okazji, aby się od tego oderwać - dodaje.


Telewizja TVS/Youtube


Był sygnatariuszem petycji przeciwko represjom organów bezpieczeństwa wobec protestujących w Radomiu i Ursusie w 1976 roku, wg zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej inwigilowany w ramach SOR Krakus. Redaktor naczelny opozycyjnego wobec władz PRL pisma "Biuletyn Teatralny".

- Dosyć szybko założyliśmy podziemną solidarność ludzi teatru i filmu, ale żeby mieć jakąś możliwość powiedzenia szerzej, co się dzieje w środowisku, dowiadywaliśmy się co dzieje się w poszczególnych teatrach, co dzieje się poza Warszawą. Zbierało się te wiadomości i umieszczaliśmy je właśnie w "Biuletynie Teatralnym".

Jak to się stało, że został aktorem? Czy zdarzyło mu się kiedyś zapomnieć tekst? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Kazimierz Kaczor (aktor)

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 21.33

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Solarz: zawód aktora jest przepiękny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 14:03
Wspomina, że zaczynał od komedianta, błazna klasowego w liceum i myślał, że to wystarczy, żeby być aktorem, aż "dostał w głowę" od Mai Komorowskiej, która podczas prób do "Letników" zwróciła mu uwagę, że trzeba coś przeżyć. Dopiero na drodze życia, jak sam zaczął przeżywać swoje różne rzeczy zrozumiał, że teatr jest po coś. - To jest wspólna podróż dla nas aktorów, dla was widzów, dla nas wszystkich, jest to jedna podroż po mądrości życiowej - mówi Wojciech Solarz.
rozwiń zwiń