Anna Jurksztowicz: ludzie doceniają akcje charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 15:30
Anna Jurksztowicz będzie gwiazdą koncertu na finał akcji Choinki Jedynki. Razem z innymi artystami malowała prace na aukcję konkursu, a w sobotę 28 grudnia zaśpiewa dla słuchaczy, bo koncert będzie transmitowany od godziny 17.00.
Audio
  • Anna Jurksztowicz o świętach w rodzinnym domu i akcji Choinki Jedynki (Już taka jestem/Jedynka)
Anna Jurksztowicz na koncercie finałowym akcji Choinki jedynki
Anna Jurksztowicz na koncercie finałowym akcji Choinki jedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Anna Jurksztowicz wzięła udział w akcji po raz pierwszy. - Dziękuję za zaproszenie - mówi Jolancie Fajkowskiej. Zwraca uwagę, że obecnie żyjemy w nadmiarze więc nie jest problemem podzielenie się z innymi. - Ale jak się widzi, kiedy inni to doceniają, to jest bardzo cenne dla mnie - podkreśla. Dla niej udział w koncertach charytatywnych to również strawa duchowa. - Bo jak mam fajną publiczność, to też jestem fajna - żartuje.

Piosenkarka jest zadowolona z mijającego 2019 roku. Dużo miała koncertów, sporo nadchodzi propozycji, a ona ma jeszcze siły i chęci, żeby występować.

Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą Sami Swoi. W latach 80. występowała z zespołem Bolter. Jako solistka zadebiutowała w 1985 na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobyła pierwszą nagrodę za utwór "Diamentowy kolczyk".

Na przełomie lat 80. i 90. brała udział w koncertach Dyskoteka Pana Jacka (Jacka Cygana). Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: "Kingsajz", "W pustyni i w puszczy", "Puchatkowego Nowego Roku", "Prosiaczek i przyjaciele", "Kubuś i Hefalumpy", "Czułość i kłamstwa", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe" i "Ranczo". Żona Krzesimira Dębskiego, matka Radzimira i Marii.

Jak wyglądały jej i Krzesimira Dębskiego święta spędzane poza Polską? Czym był zaskoczony ksiądz we Włoszech, że aż kazanie polskiej parze poświęcił? Jak przyrządza swoją specjalność, jaką są śledzie z grzybami?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej trzema piosenkami w wykonaniu Anny Jurksztowicz.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Anna Jurksztowicz (wokalistka, producentka muzyczna)

Data emisji: 26.12.2019

Godzina emisji: 15.30

ag

Czytaj także

Anna Jurksztowicz poleca sałatkę peruwiańską

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 14:53
Kiedy ktoś się odchudza, to wtedy właśnie powinien szczególną uwagę zwrócić na to, co je. Anna Jurksztowicz od 30 lat robi sałatę, której przepis zdradza słuchaczom radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz śpiewająco pisze o jedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 16:15
Autorka takich hitów, jak "Stan pogody" czy "Diamentowy kolczyk" niedawno wydała książkę "IQchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić". - Trudno dziś mądrze kupować jedzenie, bo warzywa są z pestycydami, mięso z antybiotykami, ryby z metalami ciężkimi - przyznaje autorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: dziś piosenki są zupełnie inne niż kiedyś

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:53
Wokalistka ubolewa, że współczesna piosenka bardzo zmienia się. - Następuje totalne uproszczenie. A w moich piosenkach jest normalnie. Normalna linia wokalna, melodia, rytm i może jakiś nastrój - mówi w audycji "Już taka jestem".
rozwiń zwiń