Andrzej Krzywy: odcinanie kuponów jest nudne

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 11:38
- Gramy już 32 lata. Teoretycznie można by się zastanawiać po co nagrywamy płyty skoro mamy tyle utworów, że koncert od początku do końca może być wypełniony samymi hitami, ale odcinanie kuponów jest nudne i to jest początek końca. Za każdym razem dochodzimy do wniosku, że mamy dużo do powiedzenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lider zespołu De Mono.
Audio
  • Andrzej Krzywy o nowej płycie zespołu De Mono (Już taki jestem/Jedynka)
Andrzej Krzywy
Andrzej KrzywyFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Jedną z piosenek z nowego albumu De Mono "Reset" jest utwór "Gra się do końca". Akcja klipu opowiada historię mężczyzny, grającego w piłkę nożną, który ulega ciężkiemu wypadkowi i traci nogę. Pewnego dnia jest świadkiem treningu dzieci niepełnosprawnych z AMP FUTBOL, m.in. po amputacjach koniczyn, po ciężkich chorobach, grające w piłkę nożną. To moment zwrotny. Bohater przewartościowuje swoje życie i wraca na boisko piłkarskie.

- Są dookoła nas ludzie, którzy podnieśli się z popiołów i którzy wygrywając ze swoimi słabościami postanowili, że za wszelką cenę zrobią wszystko, żeby wrócić do gry - mówi Andrzej Krzywy. 

Musicartchannel/Youtube


Andrzej Krzywy w rozmowie z Joanną Fajkowską zdradza, że wcale nie ma wykształcenia muzycznego. - Jestem energetykiem. To jest mój zawód wyuczony chociaż niestety nigdy w nim nie pracowałem, bo kiedy kończyłem szkołę dostałem się do zespołu Daab - wspomina muzyk.

A skąd miłość do muzyki? - To było chyba marzenie mojego ojca, który marzył o tym, żeby ktoś w domu potrafił coś zagrać. Padło na mnie - mówi artysta. - Sama nauka gry na gitarze wynikała z banalnego powodu, że chciałem mieć dziewczynę a gitara sprzyjała temu - dodaje.

Kogo Andrzej Krzywy uważa za swojego mistrza, który ukształtował go muzycznie? Kogo z przeszłości chciałby spotkać? Za kim tęskni? Czy uważa siebie za dobrego ojca? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Andrzej Krzywy (muzyk, wokalista)

Data emisji: 02.01.2020

Godzina emisji: 21.30

kh

Zobacz więcej na temat: Jolanta Fajkowska Andrzej Krzywy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska: w zachwycie światem zapomnieliśmy o tym, co jest wokół nas

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 21:30
Podróżniczka, z wykształcenia sinolog, dziennikarka, razem z Tonym Halikiem stworzyli kultowy program "Pieprz i wanilia". Po zakończeniu tego cyklu wymyśliła "Groch i kapustę. Podróżuj po Polsce". Po śmierci Tony’ego zorganizowała muzeum jego imienia w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Szapołowska: aktorzy mogą bardzo dużo nauczyć śpiewaków operowych

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 12:02
- Opera to najpiękniejsza i najuczciwsza forma, którą odkryłam dość późno w sobie - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka.
rozwiń zwiń