Ewa Konstancja Bułhak: czasami udało mi się zabrać widzów w podróż

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 12:12
- Im więcej mam lat, tym bardziej widzę, że czasami zdarzają się spektakle, które przenoszą widza na drugą stronę. Powodują, że choć przez chwilę jest gdzieś indziej, bo tego chce albo ktoś go w tę podróż zabrał. Mam wrażenie, że czasami udało mi się zabrać widzów w podróż i spowodować, że choć przez chwilę poczuli się lepiej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia aktorka.
Audio
  • Ewa Konstancja Bułhak o sobie samej (Już taka jestem/Jedynka)
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja BułhakFoto: PAP/Leszek Szymański

Ewa Konstancja Bułhak to aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, dubbingowa i radiowa, a także wokalistka i interpretatorka piosenek. Ukończyła PWST w Warszawie. Związana jest z warszawskim Teatrem Narodowym (od 1998; wcześniej w latach 1996-1998 grała na deskach Teatru Polskiego). Szerszej publiczności znana jest m.in. z roli Matyldy w serialu telewizyjnym "M jak miłość". W innym popularnym serialu - "Ojciec Mateusz" - wciela się w rolę Barbary Nocul.

NCKultury/Youtube

"Teatr to jest wspólnota"

Artystka zdradza, że za swoją mistrzynię uważa Annę Seniuk. - Była fantastycznym opiekunem. Scaliła nas, zjednoczyła. Jej pierogi, na które nas zapraszała... Teatr to jest wspólnota - podkreśla. 

W najnowszym recitalu Ewy Konstancji Bułhak "Niestety, to nie Ty" - którego premiera na na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA już wkrótce - usłyszymy znakomite piosenki polskich i zagranicznych autorów takich jak m.in. J. Wasowski, W. Korcz, M. Małecki, Derwid, S. Sondheim, F. Waller, które stworzą opowieść o Ejmi – rozedrganej, samotnej, kochającej i niekochanej dziewczynie o wielkim sercu i temperamencie.

- To taka "Uciekająca panna młoda", ale potem nie wiemy, czy to tak naprawdę panna młoda, bo ta jej sukienka jest lekko przechodzona... A może ona zeszła z plakatu? A może stała na wystawie? A może to jest przebieraniec, czyli aktorka... czyli ja? Która mam 48 lat i to taki przegląd tego, co na dziś mam, co myślę o moim życiu, miłości, mężczyznach, samotności, aktorstwie i spełnianiu siebie. Nic nie jest takim, jakim nam się zdaje - mówi Ewa Konstancja Bułhak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

.Ewa Konstancja Bułhak Fot. Jolanta Fajkowska

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Ewa Konstancja Bułhak (aktorka)

Data emisji: 09.01.2020

Godzina emisji: 21.33

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Rowicka: aktorstwo jest pasjonujące i okrutne

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 12:00
Miała aktorskie szczęście, dyplomy w Teatrze Narodowym i Dramatycznym, główne role w słynnych spektaklach Adama Hanuszkiewicza. Razem ze zmarłym mężem, też aktorem , Krzysztofem Kalczyńskim tworzyli przez lata piękny duet w życiu i na scenie. Gościem radiowej Jedynki była Halina Rowicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriela Muskała: grałam i spełniałam się jako aktorka i w filmie, i w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 23:09
Czekała na niego długo, ale wreszcie nastał. To jest jej czas. W filmie jak i w teatrze jej nazwisko przyciąga najlepszych twórców oraz publiczność. W tym roku świętuje swoje 50-te urodziny. Nie ukrywa wieku, a na jubileusz wyprawił, co rzadkie w jej życiu, huczną uroczystość.
rozwiń zwiń