Małgorzata Bogdańska: nie wyobrażałam sobie pracy w innym zawodzie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 12:00
Walizkę teatralną i filmową niesie od wielu lat z wraz z mężem Markiem Koterskim. Zagrała w jego filmach: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy "7 Uczuć". Aktorka wszechstronna i "kobieta o wielu twarzach".  Gościem Jolanty Fajkowskiej była aktorka Małgorzata Bogdańska.  
Audio
  • Małgorzata Bogdańska: nie wyobrażałam sobie pracy w innym zawodzie (Już taka jestem/Jedynka)
Małgorzat Bogdańska  w filmie Baby są jakieś inne (2011)
Małgorzat Bogdańska w filmie "Baby są jakieś inne" (2011)Foto: Studio Filmowe Kadr, Opus Film, Kino Świat, Agora Films S.A., Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dlaczego kocha filmy Felliniego?

Małgorzata Bogdańska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Do 1986 roku grała w warszawskim Teatrze Ochota. Wraz z Markiem Koterskim, prywatnie mężem, założyła Teatr w Walizce, gdzie wystawia monodramy, m.in. "Nie lubię pana, Panie Fellini" o Giulietcie Masinie, żonie reżysera. - Ja wymyśliłam tytuł, ponieważ po przejrzeniu materiałów, wchodząc w rolę, ćwicząc, stwierdziłam, że go nie lubię - że można kogoś kochać, a go nie lubić - wyjaśniła aktorka. - Mam prawo również ocenić go jako człowieka. Nie chodzi o to, żeby nie oglądać jego filmów, bo on przecież stworzył Giuliette. Sam mówił, że zakłada jej maski - dodała. 

Rozmówczyni Jolanty Fajkowskiej nadmieniła, że to ona zaraziła męża fascynacją do Giulietty Masiny. - Ten spektakl jest o wszystkich zranionych i skrzywdzonych kobietach tego świata. Mojego męża najbardziej zainteresowało, że "geniusz usprawiedliwia wszystko" - dodała Małgorzata Bogdańska. 

jdStudio/Youtube

Dlaczego warto być aktorem?

Zdaniem Małgorzaty Bogdańskiej zawód aktora trzeba kochać, mimo tego, że nie zawsze będą spływały propozycje zagrania w filmie bądź serialu. - Jeżeli ktoś wykonuje ten zawód bo chce zarabiać duże pieniądze, to jak nie będzie miał pracy to będzie załamany. Ja nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie - podkreśliła. 

Aktorka w dalszej części wywiadu opowiadała o miłości do Marka Koterskiego,o współpracy na linii reżyser - aktorka, o cyrkowym marzeniu zrealizowanym w monodramie "Nie lubię pana, panie Fellini" i nauce języka włoskiego. 

***

Tytuł audycji: Już taka jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Małgorzata Bogdańska (aktorka) 

Data emisji: 06.02.2020 r. 

Godzina emisji: 21.33

ans

Czytaj także

"7 uczuć". Adaś Miauczyński wraca do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 10:39
Do kin wszedł najnowszy film Marka Koterskiego "7 uczuć". Reżyser posyła na terapię swojego kultowego bohatera Adasia Miauczyńskiego, który powraca do traumatycznych czasów szkolnych. Uświadamia sobie, że jego problemem była nieumiejętność identyfikowania i nazywania towarzyszących mu emocji i uczuć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o trudnej miłości w monodramie "Nie lubię pana, Panie Fellini"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 12:08
W tym roku mija setna rocznica śmierci Federico Felliniego, którego muzą i ulubioną aktorką była żona, Giulietta Masina. O ich trudnej miłości, bólu kobiety lojalnej i wiernej mimo niewierności męża, opowiada w swoim monodramie Małgorzata Bogdańska, która była gościem Małgorzaty Raduchy w sobotniej audycji "Kultura przy kawie". 
rozwiń zwiń