Zespół Les Femmes o kulisach kobiecej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 13:24
Les Femmes to niezależny zespół muzyki klasycznej, w którego skład wchodzą: Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Natalia Krajewska-Kitkowska (sopran), Emilia Osowska (mezzosporan). Panie znają się od dzieciństwa, razem śpiewały w parafialnym chórku. Potem były wspólne muzyczne szkoły i Akademie Muzyczne w Bydgoszczy i Gdańsku.
Les Femmes
Les FemmesFoto: mat. promocyjne

Zespół, założony w 2011 roku, przedstawia kolaże operowe sięgające tradycji pasticcio XVII I XVIII w. Spektakle muzyczne zbudowane z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. Cechą charakterystyczną grupy są przedstawienia nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie.

W 2019 zespół wydał swoją pierwszą płytę 'Pejzaż polski" z pieśniami polskich kompozytorów, a w 2020 płytę z piosenkami kina międzywojennego zaaranżowanymi na jazzowo pt. ''W małym kinie".

O kulisach kobiecej współpracy, o tym, co dziś może przekazać dzieło operowe, dlaczego opera to zabawa, o zainteresowaniu klasyką muzyczną wśród dzieci, o jazzowych inspiracjach będą mówić w audycji "Już taka jestem". 

***

Na audycję "Już taka jestem" w czwartek (2.07) o godz. 21.35 zaprasza Jolanta Fajkowska.

ans 

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak