Gabriela Barnat: świat zaczęłam odkrywać w bardzo młodym wieku

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 06:45
Psycholog z wykształcenia, później zajmowała się psychologią mediów, a dziś prowadzi agencję influencerską. Urodzona w Warszawie, obecnie mieszka na Islandii. Była polską kandydatką do tytułu Miss Global. 
Gabriela Barnat
Gabriela BarnatFoto: Archiwum prywatne

- Świat zaczęłam odkrywać w bardzo młodym wieku. Na samym początku studiów rzuciłam się na głęboką wodę i wyleciałam na Sri Lankę. Później była podróż dookoła świata - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Gabriela Barnat.


Posłuchaj
16:04 [ PR1]PR1 (mp3) 20 sierpień 2020 21_29_47.mp3 Gabriela Barnat o sobie samej (Już taka jestem/Jedynka)

 

Jej partnerem życiowym jest wioślarz oceaniczny i fotograf Fian Paul. Rzuciła stabilne życie zawodowe, by podglądać stare plemiona w Kolumbii. Uczestniczy w znanych na całym świecie "TED Talks" - są to 20-minutowe prezentacje odbywające się na corocznych konferencjach organizacji non profit. Prelegentami są eksperci w najróżniejszych dziedzinach - poruszane tematy dotyczą technologii, nauki, ekologii, polityki.

- Mam dużo uczucia wobec Islandii, ale nie jest to kraj, który jest najbliższy mojemu sercu. Myślę, że zdecydowanie kraje azjatyckie czy Ameryka Południowa jest mi dużo bliższa ze względu na plemiona, aspekt kulturowy - zdradza rozmówczyni Jolanty Fajkowskiej. - Coraz mniej mamy dzikich plemion, które żyją w sposób tradycyjny i które nie są naruszone przez białego człowieka - dodaje. 

Jak podkreśla Gabriela Barnat, wyjazdy do plemion uczą ją wielu pięknych rzeczy. - Plemiona bardzo dbają o swoją tradycję, wartości rodzinne, o to, żeby pielęgnować kulturę nie tylko związaną z religią, ale także sztuką, ubiorem - mówi. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawiała: Jolanta Fajkowska

Gość: Gabriela Barnat (podróżniczka, modelka)

Data emisji: 20.08.2020

Godzina emisji: 21.29

kh

Czytaj także

Wakacje 2020. Polacy bez przeszkód mogą już podróżować po niemal całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 13:36
Polscy turyści mogą już bez przeszkód podróżować po niemal całej Europie. Tyle, że przed decyzją lepiej sprawdzić czy dolecimy tam z Polski samolotem oraz jakie obowiązują w poszczególnych krajach obostrzenia – dotyczące np. kwarantanny czy zachowania dystansu.
rozwiń zwiń