Mariusz Wilk ujarzmia północ Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 10:00
Zapraszamy na rozmowę z pisarzem Mariuszem Wilkiem, którego czwarty (prawdopodobnie ostatni) tom cyklu "Dziennik północny", zatytułowany "Dom włóczęgi", pojawi się w księgarniach za parę dni.
Audio
Fragment okładki opowieści-dziennika Mariusza Wilka  Dom włóczęgi
Fragment okładki opowieści-dziennika Mariusza Wilka "Dom włóczęgi" Foto: mat. promocyjne

Mariusz Wilk (ur.1955) od ponad dwudziestu lat mieszka na północy Rosji, z dala od cywilizacji. Swoje przeżycia zawarł w książkach: Wilczy notes (1998), Wołoka (2005), Dom nad Oniego (2006) i Tropami rena (2007). W tej ostatniej książce śledził tajemniczy lud Saamów, zamieszkujących, między innymi, Półwysep Kolski.

Spotkanie z mistrzem na moje.polskieradio.pl >>>

W 2009 roku przyszło na świat pierwsze dziecko pisarza, córka Marta Matylda. Późne ojcostwo znacząco wpłynęło na pisarstwo Mariusza Wilka. W książce "Lotem gęsi" pisarz opowiada o wyprawie na kanadyjski półwysep Labrador i o tym, jak jego życie wywróciło się do góry nogami po narodzinach córki Martuszy.

W roku 2006 Mariusz Wilk został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na rozmowę z Mariuszem Wilkiem w audycji z cyklu "Spotkanie z mistrzem" w niedzielę 9 lutego o godz. 22.10 zaprasza Magda Mikołajczuk.

(ag)

Zobacz więcej na temat: literatura Mariusz Wilk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Wilk: Bałem się śniegu, gdy urodziła się córka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 13:10
Rozmowa z autorem "Dziennika północnego": o rosyjskich zamieciach, o "Kulturze" paryskiej, o włóczęgostwie jako byciu w drodze, wzbijaniu się na wysokość i o odnajdywaniu własnego rytmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilcza tropa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 19:13
Rozmowa z Mariuszem Wilkiem, autorem książki "Lotem gęsi" o tej książce, jak również o książkach pisanych i jeszcze nie napisanych.
rozwiń zwiń