VI Koncert Niepodległości "Poland"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 14:00
W Święto Niepodległości w Jedynce będziemy gościć Jacka Górskiego, który opowie o Koncercie Niepodległości. Jego tematem jest walka Polaków pod obcymi sztandarami
Audio
  • Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Maria Szabłowska (Jedynka)
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: 1944.pl

VI Koncert Niepodległości "Poland" odbędzie się 11 listopada 2014 o godz. 20:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowie o nim w "Muzycznej Jedynce" prezes Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej, która organizuje przedstawienie.

Jego tematem będzie walka Polaków pod obcymi sztandarami, zarówno o niepodległość Polski jak i innych narodów. W doborze repertuaru i narracji twórcy skupili się na niezwykłych dziejach naszych rodaków rozsianych po całym świecie i walczących pod obcymi sztandarami, poczynając od czasów wypraw krzyżowych Piastów śląskich, a na historii Lecha Zondka, Polaka walczącego z Armią Radziecką w Afganistanie, kończąc.

Jak zapowiadają organizatorzy, klimat VI Koncertu Niepodległości doskonale oddają słowa powstałej na kontynencie amerykańskim w XIX wieku pieśni "Marsz Polonii", która do Polski dotarła z Brazylii w okresie międzywojennym.

Wstęp na koncert wolny, ale wcześniej należy zarezerwować wejściówki.

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" we wtorek 11 listopada od godz. 13 do 15 zaprasza Maria Szabłowska.

(ag)