X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bohdan Tomaszewski. Wspomnienie legendy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 13:02
Dziś nad ranem zmarł Bohdan Tomaszewski. Wybitnemu sprawozdawcy sportowemu poświęcona będzie audycja specjalna.
- Jego styl był całkowicie inny i nie do podrobienia. Miał wprawdzie wielu naśladowców, ale nikt nie operował słowem tak jak on - wspomina Bohdana Tomaszewskiego Cezary Gurjew (zdjęcie archiwalne)
- Jego styl był całkowicie inny i nie do podrobienia. Miał wprawdzie wielu naśladowców, ale nikt nie operował słowem tak jak on - wspomina Bohdana Tomaszewskiego Cezary Gurjew (zdjęcie archiwalne)Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Bohdan Tomaszewski przez ponad 50 lat był związany z Polskim Radiem. Słuchaczy, a także telewidzów urzekał niezwykle barwnymi opisami samych wydarzeń sportowych, jak również towarzyszących im okoliczności. Jego komentarzy z dwunastu igrzysk olimpijskich, letnich i zimowych, w latach 1956-1980, słuchały miliony kibiców.

Był nie tylko świetnym sprawozdawcą i dziennikarzem sportowym, ale również autorem książek i scenariuszy filmowych, a przed II wojną światową zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w tenisie.

Bohdan Tomaszewski brał udział w Powstaniu Warszawskim. Był laureatem wielu nagród dziennikarskich, m.in. Złotego pióra i Złotego mikrofonu, a także Mistrzem Mowy Polskiej. W 2005 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zmarł w piątek 27 lutego nad ranem w Warszawie. Miał 93 lata.

***

Na specjalną audycję poświęconą Bohdanowi Tomaszewskiemu do "Popołudnia z Jedynką" w piątek (27.02) o godz. 16.15 zaprasza Cezary Gurjew.

pg/asz

Zobacz więcej na temat: Bohdan Tomaszewski nie żyje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje legendarny komentator sportowy Bohdan Tomaszewski, były dziennikarz Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 16:22
W wieku 93 lat zmarł Bohdan Tomaszewski - dziennikarz, komentator sportowy, autor książek i scenariuszy filmowych, niegdyś znakomity tenisista. Przez ponad 50 lat był związany z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Bohdan Tomaszewski. "Lubił skupiać się na słabszym zawodniku"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 08:04
- Porażkę trudniej opisać, a zwycięstwo wynosi na szczyt również sprawozdawcę, który je relacjonuje - mówi o zmarłym Bohdanie Tomaszewskim Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski. "Doskonały dziennikarz, człowiek wielkiej kultury"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:14
W sobotę 10 sierpnia mija 98 rocznica urodzin Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego dziennikarza sportowego i publicysty. Przez ponad 50 lat związany był z Polskim Radiem, dla którego komentował najważniejsze sportowe wydarzenia.
rozwiń zwiń