X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eryk Lipiński - z prywatnej kolekcji dla córki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 11:30
Rysunki najlepszych artystów kolekcjonował specjalnie dla ukochanej Zuzanny.
Audio

W 20. rocznicę śmierci ojca, Eryka Lipińskiego, jego córka Zuzanna zdecydowała się pokazać wybór prac z dedykowanego jej albumu.

Album zaczął powstawać, gdy Zuzanna miała 11 lat. Eryk Lipiński o rysunki dla ukochanej córeczki prosił znanych karykaturzystów i artystów, których spotykał na swojej drodze. W kolekcji są m.in. prace takich artystów, jak J. Effel, R. Petynet, J. Steadman, R. Topor, a także czołówki polskich rysowników z J. Flisakiem, S. Kobylińskim, Z. Lengrenem na czele.

- Nie wątpię, że ojciec mnie kochał, ale chyba prosił o rysunki dla mnie, gdyż było mu niezręcznie prosić ot tak, po prostu - opowiada Zuzanna Lipińska. - Ojciec zawsze żartował, że to mój posag. Ale ja przez wiele lat nie zdawałam sobie sprawy z wartości tych prac - dodaje.

Dorosła już dziś Zuzanna dokonała subiektywnego wyboru najciekawszych rysunków ze zbioru, aby pokazać je w Muzeum Karykatury w Warszawie, placówce założonej przez jej ojca.

Na wystawie umieściła także plakaty Eryka Lipińskiego, gdyż są najbardziej zapomnianą częścią jego twórczości. W Muzeum Karykatury są też nowe rysunki, gdyż Lipińska zaczęła zbierać już sama. - Mój przyjaciel Andrzej Krause, pojechał na Festiwal Humoru do Francji i też, jak kiedyś ojciec, prosił napotkanych rysowników o prace dla mnie - mówi.

(lu)

Zobacz więcej na temat: Francja KULTURA Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odzyskane dziedzictwo

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 09:08
Konferencja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wystawa w Muzeum Karykatury i nominacja do Koryfeusza Muzyki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat rysunku dla Zuzanny - od taty (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 13:09
Dla swej córki Eryk Lipiński stworzył "Album". Po 20 latach od śmierci jednego z najlepszych polskich karykaturzystów Zuzanna Lipińska pokazuje zbiór skompletowany przez ojca.
rozwiń zwiń