Twoje dziecko nie odchodzi od kompa? Może być chore!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 23:10
Obecnie z Internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce aż 98 proc. dzieci w wieku 9-16 lat. Większość zagląda do sieci codziennie. To bardzo niepokojące dane.
Audio
Twoje dziecko nie odchodzi od kompa? Może być chore
Foto: sxc.hu

"W którym świecie żyjesz?" - to nazwa kampanii społecznej dotyczącej nadmiernego korzystania z komputera i internetu przez dzieci i młodzież.

Z najnowszego badania EU Kids Online, które zrealizowano  w 25  krajach naszego kontynentu wynika, że "... niedojadanie lub niedosypianie z powodu surfowania po sieci deklaruje prawie 20 proc. polskich nastolatków. Ponad 30 proc. z nich odczuwa dyskomfort, kiedy nie ma dostępu do sieci, a 35 proc. przyznaje, że Internet ma niekorzystny wpływ na ich relacje z rodziną lub przyjaciółmi."

Kampania "W którym świecie żyjesz?” jest skierowana do dorosłych oraz do dzieci i młodzieży. Ma im uświadomić, że ci którzy żyją w wirtualnym świecie tracą prawdziwe życie oraz wpłynąć na racjonalne korzystanie z internetu przez dzieci i młodzież.

Gośćmi audycji byli przedstawiciele organizatorów kampanii: Anna Rywczyńska - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK, Katarzyna Topolewska - Fundacja Dzieci Niczyje oraz  psychiatra - specjalista leczenia uzależnień, dr Bohdan Woronowicz.

Audycję prowadziła Dorota Truszczak.

Czytaj także

Microsoft tworzy serwis informacyjny w sieci

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 06:02
Koniec związku giganta na rynku oprogramowania z amerykańską telewizją NBC. Odsprzedaje udziały portalu MSNBC.com.
rozwiń zwiń

Czytaj także

YouTube jako serwis informacyjny?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 21:38
Tsunami w Japonii najbardziej popularnym wydarzeniem internetowego kanału w okresie od stycznia 2011 do marca 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kominek: o wiele więcej niż FB wie o nas Google

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 16:30
- Nie demonizowałbym Facebooka, swoje dane i tak zostawiamy w internecie – tłumaczy Tomek "Kominek" Tomczyk, znany bloger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dojadają, tracą kolegów. Uzależnieni od sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 17:11
"W którym świecie żyjesz" - to tytuł kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę na uzależnienie od komputera i internetu wśród dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń