X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wołyń 1943: relacje świadków i audycje specjalne w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 09:52
Zbliża się 70. rocznica zbrodni wołyńskiej. W dniach 8-11 lipca na antenie radiowej Jedynki będzie można wysłuchać relacji świadków wydarzeń, rozmów z historykami i politykami oraz relacji z obchodów rocznicy wydarzeń wołyńskich w Polsce i na Ukrainie.
Audio
  • Relacje świadków Zbrodni Wołyńskiej - wysłuchała Dorota Świerczyńska (cz. 1 ) (Sygnały dnia/Jedynka)
Brzozowy krzyż na skraju lasu przy tzw. trupim polu w rejonie wsi Ostrówki na Ukrainie
Brzozowy krzyż na skraju lasu przy tzw. trupim polu w rejonie wsi Ostrówki na UkrainieFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wołyń 1943: ponad 300 metod mordowania ludzi >>>

8 i 11 lipca po godz. 17.20 w "Popołudniu z Jedynką" wyemitujemy dwie części dokumentu Doroty Świerczyńskiej ze wspomnieniami świadków zbrodni wołyńskiej. Po emisji reportażu porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi - w poniedziałek będzie Ewa Siemaszko, badaczka wydarzeń wołyńskich, a w czwartek ekspert Instytutu Pamięci Narodowej.

- część 1. - "Wołyń 1943: Ukraińcy chcieli zabić wszystkich" >>>

- część 2. - 11 lipca po godz. 17.20

W czwartek, 11 lipca, gościem "Sygnałów Dnia" (audycja w godz. 6.00-9.00) będzie Krzesimir Dębski, którego rodzina doświadczyła wołyńskiej tragedii.
Zapraszamy także do wysłuchania specjalnego wydania audycji "Więcej świata" 11 lipca o godz. 18.15, którą dziennikarze Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej poprowadzą na żywo z Kijowa i Warszawy.

Wołyń 1943 - zobacz serwis specjalny >>>>

O 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej mówić będziemy także:

- codziennie o godz. 18.15 w audycji "Więcej świata" - zbrodnia wołyńska oczami Ukraińców - materiały reporterskie Igora Isajewa;

- poniedziałek (8 lipca) i czwartek (11 lipca) w audycji "Sygnały dnia" (godz. 6.00 - 9.00) - relacje Doroty Świerczyńskiej - rozmowy ze świadkami wydarzeń;

- poniedziałek (8 lipca) i czwartek (11 lipca) w audycji "Popołudnie z Jedynką" (godz. 15.00 - 19.30) - relacje Piotra Pogorzelskiego, korespondenta Polskiego Radia w Kijowie;

czwartek (11 lipca) w audycji "Sygnały dnia" (godz. 6.00 - 9.00) oraz "Popołudnie z Jedynką" (godz. 15.00 - 19.30) - relacje z obchodów rocznicy, aktualny stan wiedzy ukraińskiego społeczeństwa o wydarzeniach na Wołyniu.

Wołyń 1943 oczami dziecka: "kto się nie schował, ten był zamordowany" >>>

Zapraszamy do słuchania radiowej Jedynki!

(asz)

Zobacz więcej na temat: Wołyń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwaśniewski: nie epatujmy liczbą ofiar, nie róbmy kroku wstecz

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 10:33
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że 70. rocznica zbrodni wołyńskiej nie powinna być krokiem wstecz w stosunkach z Ukrainą. - Niczego nie należy fałszować czy ukrywać, ale nie wolno wykorzystywać tej tragedii, żeby cofnąć stosunki polsko-ukraińskie lub je zepsuć - mówi w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Riabczuk: rzeź wołyńska musi być potępiona

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 18:24
Mikoła Riabczuk, wielokrotnie odznaczany za działania na rzecz pojednania polsko-ukraińskieg,o uważa, że w sprawie rzezi wołyńskiej prawda musi być powiedziana. Ale problem zawsze tkwi w szczegółach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołyń? Bogdan Borusewicz: moralna, a nie polityczna ocena

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 08:12
Bardzo ważnym wydarzeniem nazwał w "Sygnałach dnia" Bogdan Borusewicz podpisanie przez biskupów polskich i ukraińskich wspólnej deklaracji o pojednaniu. Hierarchowie przeprosili Boga za zbrodnie dokonane 70 lat temu na Wołyniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołyń 1943: ponad 300 metod mordowania ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 08:00
- Cały czas zastanawiamy się jak doszło do ludobójstwa barbarzyńskiego, które w dziejach rzadko się zdarza. To na Wołyniu było wyjątkowo przerażające - tło historyczne i przebieg Rzezi Wołyńskiej przedstawia historyk dr Janusz Gmitruk.
rozwiń zwiń