Nagrody Don Kichot i Arete

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 14:38
14 września br. o godz. 18.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. A. Osieckiej już po raz czwarty zostaną wręczone Don Kichot i Arete. Nagrody przyznawane są co roku za debiut aktorski i reżyserski w Teatrze Polskiego Radia na antenie Radiowej Jedynki.
Audio
  • O nagrodach Arete i Don Kichot opowiada Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia (Jedynka)
Statuetki nagród Don Kichot i Arete
Statuetki nagród Don Kichot i AreteFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sobotni wieczór ubarwią fragmenty przedstawień w reżyserii Adama Wojtyszki oraz Ingmara Villqista, laureata Don Kichota 2011, a także występ aktora i piosenkarza Marcina Mrozińskiego. Uroczystość poprowadzi Paweł Sztompke.
Nagroda dla debiutującego reżysera nosi nazwę Don Kichot - jest to rzeźba wykonana w Artesanias Urregui S.L. w Madrycie. Arete, nagroda dla debiutującego aktora, to "Maska Kobiety" wykonana przez rzeźbiarza Luisa Miguela Guia w tej samej pracowni.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się reżyserzy: Janusz Głowacki, Ingmar Villqist i Agnieszka Lipiec-Wróblewska oraz aktorki: Olena Leonenko, Natalia Sikora i Anna Czartoryska.

Zapraszamy także na spotkanie z laureatem nagrody w niedzielnej audycji "Spotkanie z Mistrzem" - 15 września o godz. 22.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak