Ile Roberta Więckiewicza jest w Lechu Wałęsie?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 17:20
W dniu ogólnopolskiej premiery filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w "Magazynie bardzo filmowym" będzie można wysłuchać rozmowy z odtwórcą tytułowej roli Robertem Więckiewiczem.
Audio
  • Na "Magazyn bardzo filmowy" zaprasza Michał Montowski
Kadr z filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei. Na zdjęciu Robert Więckiewicz
Kadr z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Na zdjęciu Robert WięckiewiczFoto: Marcin Makowski/ITI Cinema

Na rozmowę z odtwórcą roli Lecha Wałęsy, Robertem Więckiewiczem zapraszamy do "Magazynu bardzo filmowego" w piątek 4 października po godz. 20.00.

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei", któremu patronuje radiowa Jedynka, wchodzi na ekrany kin w piątek 4 października.

- Mamy bohaterów w naszej 1000-letniej historii, ale takiego jak Wałęsa nie mieliśmy. Jest pierwszym człowiekiem przemian i politykiem-robotnikiem. Jak to się stało?  Władza komunistyczna nie mogła i nie chciała z nikim innym rozmawiać. Rządzący padli ofiarą własnej demagogii. Z robotnikiem "tak", a z profesorem Geremkiem "nie" - mówił w wywiadzie dla radiowej Jedynki reżyser Andrzej Wajda .

Nowy film Andrzeja Wajdy został już zaproszony na kilkadziesiąt festiwali na całym świecie. Będzie walczył również o nominację do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego.

pg

Czytaj także

"Wałęsa. Człowiek z nadziei". Wywiad z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 10:29
- Warto było długo żyć, żeby to zobaczyć. Człowiek się nie podda, będzie przeskakiwał przez mury - powiedział w radiowej Jedynce o swoim najnowszym filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borusewicz o "Wałęsie" Wajdy: zastanawiałem się, czy jestem na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 10:45
- Andrzej Wajda jest wybitnym reżyserem. A wybitny reżyser robi dobre filmy niezależnie od tego, za jaki temat się weźmie - powiedział w "Sygnałach dnia" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dziś światowa premiera obrazu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wałęsa" Wajdy kandydatem do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 19:30
Film w reżyserii Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda: Wałęsa się pogubił, ale potrafił się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 09:53
- Zrobiłem ten film między innymi dlatego, że przeczucie nadziei, jakie Lech Wałęsa miał w sobie, było większe niż w kimkolwiek z nas - mówił w Jedynce o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostiumograf filmu "Wałęsa": musiałam wymyślić całe lata 70.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 16:11
- Od pewnego momentu Wałęsowie byli najbardziej fotografowaną rodziną w Polsce. Jest mnóstwo zdjęć, z których wybrałam te pokazujące zachodzące w postaciach zmiany. Natomiast całe lata 70. trzeba było wymyślić. Zarówno epokę, jak i realia, w których żyli bohaterowie - mówiła w Jedynce Magdalena Biedrzycka, kostiumograf.
rozwiń zwiń