X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile Roberta Więckiewicza jest w Lechu Wałęsie?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 17:20
W dniu ogólnopolskiej premiery filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w "Magazynie bardzo filmowym" będzie można wysłuchać rozmowy z odtwórcą tytułowej roli Robertem Więckiewiczem.
Audio
  • Na "Magazyn bardzo filmowy" zaprasza Michał Montowski
Kadr z filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei. Na zdjęciu Robert Więckiewicz
Kadr z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Na zdjęciu Robert WięckiewiczFoto: Marcin Makowski/ITI Cinema

Na rozmowę z odtwórcą roli Lecha Wałęsy, Robertem Więckiewiczem zapraszamy do "Magazynu bardzo filmowego" w piątek 4 października po godz. 20.00.

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei", któremu patronuje radiowa Jedynka, wchodzi na ekrany kin w piątek 4 października.

- Mamy bohaterów w naszej 1000-letniej historii, ale takiego jak Wałęsa nie mieliśmy. Jest pierwszym człowiekiem przemian i politykiem-robotnikiem. Jak to się stało?  Władza komunistyczna nie mogła i nie chciała z nikim innym rozmawiać. Rządzący padli ofiarą własnej demagogii. Z robotnikiem "tak", a z profesorem Geremkiem "nie" - mówił w wywiadzie dla radiowej Jedynki reżyser Andrzej Wajda .

Nowy film Andrzeja Wajdy został już zaproszony na kilkadziesiąt festiwali na całym świecie. Będzie walczył również o nominację do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wałęsa. Człowiek z nadziei". Wywiad z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 10:29
- Warto było długo żyć, żeby to zobaczyć. Człowiek się nie podda, będzie przeskakiwał przez mury - powiedział w radiowej Jedynce o swoim najnowszym filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borusewicz o "Wałęsie" Wajdy: zastanawiałem się, czy jestem na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 10:45
- Andrzej Wajda jest wybitnym reżyserem. A wybitny reżyser robi dobre filmy niezależnie od tego, za jaki temat się weźmie - powiedział w "Sygnałach dnia" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dziś światowa premiera obrazu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wałęsa" Wajdy kandydatem do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 19:30
Film w reżyserii Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda: Wałęsa się pogubił, ale potrafił się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 09:53
- Zrobiłem ten film między innymi dlatego, że przeczucie nadziei, jakie Lech Wałęsa miał w sobie, było większe niż w kimkolwiek z nas - mówił w Jedynce o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostiumograf filmu "Wałęsa": musiałam wymyślić całe lata 70.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 16:11
- Od pewnego momentu Wałęsowie byli najbardziej fotografowaną rodziną w Polsce. Jest mnóstwo zdjęć, z których wybrałam te pokazujące zachodzące w postaciach zmiany. Natomiast całe lata 70. trzeba było wymyślić. Zarówno epokę, jak i realia, w których żyli bohaterowie - mówiła w Jedynce Magdalena Biedrzycka, kostiumograf.
rozwiń zwiń