Dlaczego emeryci ochraniają polską armię?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 19:27
Dlaczego armię ochraniają cywile? - pyta słuchacz. Kiedyś na straży obiektów wojskowych stali żołnierze z karabinami w ręku. Obecnie coraz częściej widać tam również ludzi umundurowanych, ale w inne mundury, zazwyczaj czarne.
Audio
  • Janusz Weiss będzie pytał, dlaczego to nie wojsko ochrania własne obiekty (Wszystko co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Dlaczego emeryci ochraniają polską armię?
Foto: wojsko-polskie.pl

Są to formacje prywatne, zazwyczaj agencje ochrony To wywołuje uśmieszek na twarzach wielu ludzi, szczegolnie tych, którzy służyli w wojsku i sami pełnili służbę wartowniczą.

Na początek Janusz Weiss sprawdza w jednostkach wojskowych jak przedstawia się sytuacja.Jednostki udzielają enigmatycznych wyjaśnień. W związku z tym Janusz Weiss będzie dzwonił dalej do MON-u, a także do Akademii Obrony Narodowej.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszyć będzie słuchaczom Jedynki od rana do popołudnia. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

Czytaj także

20 lat Polski bez sowietów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 10:20
17 września 1993 roku, w symboliczną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę, odbyło się uroczyste pożegnanie ostatniej grupy radzieckich żołnierzy. O 48-letnim pobycie wojsk sowieckich w Polsce porozmawiamy w "Sezonie na Dwójkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto pilnuje służb? Zniknęło nagranie z posiedzenia sejmowej speckomisji

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 13:52
Nie ma nagrania części ostatniego posiedzenia speckomisji - informuje "Rzeczpospolita". Opozycja: nadzór nad służbami to fikcja.
rozwiń zwiń