"Zaskórniaki" kontra konto rodziców. Czym dziecko zapłaci na koloniach?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:08
Czasy, w których dziecko było skazane na "zaskórniaki" od rodziców w trakcie pobytu na koloniach, już dawno minęły. W jaki sposób można zadbać o to, aby dziecko miało dostęp do naszych pieniędzy lub... żeby ten dostęp uniemożliwić?
Audio
  • Rozmowa z Edytą Tararuj o zaletach aplikacji mobilnych, dzięki którym można dbać o potrzeby dziecka (Pieniądz nie śpi/Jedynka)
Debata dotycząca tego, czy płacić dzieciom za wykonywanie określonych prac, wciąż powraca
Debata dotycząca tego, czy płacić dzieciom za wykonywanie określonych prac, wciąż powracaFoto: Glow Images/East News

Edyta Tararuj z PKO BP powiedziała w audycji "Pieniądz nie śpi", że dzieci w dzisiejszych czasach mogą korzystać z kart płatniczych i aplikacji mobilnych, które na bieżąco moga być kontrolowane przez rodziców. - Dzieci mogą także korzystać z aplikacji mobilnej IKO, która ma swoje zabezpieczenia, a wszelkie transakcje wymagają wprowadzenia kodu PIN - powiedziała ekspertka.

Gość Jedynki dodał również, że ważne jest edukowanie dzieci z zakresu cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych i zabezpieczenia swojego mienia.

Czy funkcjonuje jeszcze karta przedpłacowa? Jak wygląda kwestia przelewów u dzieci, które nie ukończyły trzynastego roku życia?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pieniądz nie śpi

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Gość: Edyta Tararuj (z PKO BP)

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 21.40

K.A


Czytaj także

Sprawdź swój dowód - może być nieaktualny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 18:51
W 2017 roku dowód osobisty powinno wymienić aż 5 milionów Polaków. Jakie konsekwencje może pociągnąć za sobą brak ważnego dokumentu i dlaczego nie warto czekać z tym do ostatniej chwili? O tym mówiliśmy w "Ekspresie Jedynki".
rozwiń zwiń